Зростання споживання соняшникової олії в Китаї відкриває широкі перспективи перед українськими експортерами

0
84

Спостережуване в останні роки в Китаї зростання споживання та імпорту соняшникової олії відкриває перспективи для нарощування обсягів експорту українського продукту. Таку думку в своїй доповіді на конференції «Олійно-жирова промисловість-2018» в Києві висловила консультант Agritel Вікторія Блажко.

Про це повідомляє АПК-Інформ.

«Дані перспективи стають ще більш очевидними, якщо брати до уваги зростання виробництва соняшникової олії в Україні в ц.р. і прогнози зниження індійського імпорту”, – зазначила речник.

При цьому вона нагадала, що Україна продовжує зберігати лідерство по поставкам соняшникової олії до Китаю, проте в 2017 році її частка в даному сегменті знизилася до 63% в порівнянні з 75% роком раніше.

«Основною причиною такої динаміки є активна експансія на китайський ринок російської соняшникової олії, виробництво якої за останні 10 років зросло в 2 рази. Зростання експорту за аналогічний період ще більш вражаюче – поставки соняшникової олії з Росії збільшилися в 7 разів, перевищивши 2 млн. тонн, що істотно потіснило позиції України на ключових експортних ринках, в т.ч. і на ринку Китаю», – зазначила аналітик.

Як уточнила В.Блажко, російська олія виграє за рахунок більш низької ціни в порівнянні з українською. Так, спред між цінами FOB на обидва продукти в середньому становить $ 20 за тонну на користь олії російського походження.

«Тим не менше, українська соняшникова олія має ряд переваг перед російським аналогом. Перш за все, вона вже давно присутня на китайському ринку, встигла зайняти досить міцні позиції і завоювати довіру місцевих споживачів. Також якість українського продукту вище і більше відповідає вимогам китайської сторони. Таким чином, частка української соняшникової олії в загальній структурі імпорту Китаю повинна зберігатися на рівні більше 50%, і вже в цьому сезоні ми можемо побачити зростання обсягів його експорту завдяки значному попиту на продукт на китайському ринку», – вважає експерт.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я