Андрій Ярмак: Розвантажити внутрішній ринок українського яблука завдяки експорту не вдасться

0
122

У квітні 2019 року українське яблуко буде коштувати дешевше, ніж у вересні 2018 року, коли тривала його прибирання. Таке припущення зробив Андрій Ярмак економіст інвестиційного департаменту ФАО, під час свого виступу на конференції «Овочі та фрукти України – 2018. Вектор на експорт».

Про це пише «Інфо-Шувар».

“Я не бачу ніякої перспективи зростання ціни на яблуко протягом поточного сезону. Більш того, в квітні наступного року вартість яблука може навіть знизитися по відношенню до вересня, коли фермери збирали урожай. Таке припущення я роблю, аналізуючи ситуацію не тільки у нас, а і в інших країнах. Розвантажити внутрішній ринок за рахунок експорту нам також не вдасться, у великому обсязі яблука, яке зібрала в цьому сезоні Україна, експортного яблука мало. В минулому сезоні нам вдалося наростити продажі на зовнішні ринки тільки за рахунок дефіциту в інших країнах, в цьому році яблука вистачає скрізь», – говорить Ярмак.

За даними Інфо-Шувар, у вересні 2018 р. більшість популярних сортів яблука продавалася на оптових майданчиках країни по 5-9 грн / кг (0,16-0,28 EUR / кг). Станом на початок грудня, цей діапазон знизився до 3-7 грн / кг (0,09-0,22 EUR / кг).

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я