Для успішного експорту українським виробникам яблука потрібно, за можливістю, змінити сортовий склад власних садів – думка

0
170

Різні ринки – споживають різні яблука, так як кожна країна відрізняється своїми споживчими смаками. Так, якийсь регіон купує тільки червоні сорти малого калібру, якийсь – зелені сорти великого калібру. Але сорт «Royal Gala» споживається практично скрізь, і зараз немає експортера, який би міг повністю задовольнити існуючий попит на цей сорт яблука в будь-якій точці світу. Таку думку висловив комерційний директор «USPA Fruit» Володимир Гуржій на конференції «FRUITS, BERRIES & VEGETABLES 2018», що відбулася на минулому тижні в Києві, пише EastFruit.

При цьому Володимир Гуржій також порадив українським виробникам, за можливістю, змінити сортовий склад садів, так як, на його думку, заробити гроші на таких сортах як «Айдаред» і «Глостер» сьогодні практично неможливо. На думку фахівця, при експорті яблук спочатку потрібно врахувати максимальну кількість можливих ризиків, основним з яких є те, що споживач може виявитися незадоволений товаром. Тому перед тим як почати займатися експортом, який займає 30-40 днів, спочатку потрібно зважити всі «за» і «проти».

У своєму виступі Володимир Гуржій зупинився також на технічних моментах упаковки яблук. Зокрема, він продемонстрував ящик «Pusher», який USPA Fruit використовує для експорту фруктів. Такий ящик важить 18кг нетто, що є стандартом, оскільки на азіатських ринках яблука продають не вагою, а кількістю ящиків. Ящик складається з двох частин – кришки і дна. На дно кладуть спеціальний пакет, ізраїльського виробника, який має спеціальний склад і спеціальну мікроперфорацію, що дозволяє створити модифікований газовий простір і модифіковану вологість всередині пакету. Також в ящик укладаються абсорбенти, які поглинають етилен, що виділяється яблуками.

Абсорбенти сприяють запобіганню старіння плоду, оскільки етилен – це гормон дозрівання. Зверху пакета ставиться підкладка, на яку укладаються яблука, після чого пакет зав’язується і ящик закривається кришкою.

Також спікер звернув увагу на такий фактор як усушка плода. «Виробники повинні розуміти – яким би не був ідеальним процес транспортування, ми працюємо з живим продуктом, який через певний проміжок часу втрачає свою вологість. Тому отримати 18 кг в пункті призначення можна тільки в тому випадку, коли спочатку було закладено 18,1 – 18,2 кг яблук», – зазначив Володимир Гуржій.

UkraineFood.org

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я