Олійний льон залишається експортно-орієнтованою культурою для України – аналітики

0
78

В Україні виробництво олійного льону схильне до суттєвих коливань також, як і інших нішевих культур, що визначає більш виражену залежність від рентабельності вирощування.

Таку думку висловила аналітик олійного ринку компанії Світлана Купрєєва, пише AgroPortal.

За її словами, «після рекордного 2016/17 сезону, коли під впливом сприятливих факторів було зібрано понад 90 тис. тонн насіння, 2017/18 сезон продемонстрував зниження всіх показників: посівна площа скоротилася майже на 31%, врожайність знизилася на 27,4% , в результаті збір врожаю впав в два рази і склав всього 45,5 тис. тонн проти рекордних 92 тис. тонн роком раніше. Вважається, що зростання ринку льону в Україні обмежене митом на експорт олійного насіння в розмірі 10%».

Льон олійний був і залишається для України експортно-орієнтованою культурою. Потенціал зовнішнього ринку льону від сезону до сезону демонструє залежність від величини отриманого врожаю олієнасіння. Незважаючи на переважання експорту сировини, в 2017/18 сезоні спостерігається деяке зрушення в бік переробки льону в Україні, відзначають аналітики.

Поточний 2018/19 сезон буде проходити в умовах подальшого зниження врожаю льону, який, за попередніми оцінками, знизиться ще на 10-15%, що призведе до скорочення, як експортних відвантажень, так і внутрішньої переробки.

UkraineFood.org

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я