В Україні введено в дію європейські вимоги щодо маркування продуктів харчування

0
124

Верховна Рада прийняла закон “Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів”.

За прийняття відповідного законопроекту № 8450 у другому читанні з другої спроби проголосував 231 народний депутат, пише Цензор.

Закон встановлює загальні принципи і вимоги до інформації про харчові продукти, зокрема, щодо маркування харчових продуктів, а також обов’язки операторів ринку щодо доведення цієї інформації до інших операторів ринку і споживачам.

Згідно з пояснювальною запискою до документа, законопроект розроблений з метою приведення українського законодавства у відповідність до положень регламенту ЄС про надання споживачам інформації про харчові продукти.

Законом встановлюються загальні положення щодо маркування харчових продуктів, дія яких може поширюватися на всі харчові продукти або на певні їх категорії. Крім того, встановлюються окремі правила маркування певних видів харчових продуктів.

Закон також покликаний врегулювати обов’язки операторів ринку харчових продуктів, відповідальних за надання інформації по харчові продукти.

Зокрема, пропонується ввести заборону на використання інформації, яка може ввести споживача в оману, особливо в частині властивостей і характеристик харчових продуктів і наслідків їх споживання, а також в частині приписування харчових продуктів лікувальних властивостей. Вказана заборона поширюється також на рекламу і уявлення харчових продуктів.

Крім того, передбачено надання споживачам інформації про вміст у харчових продуктах харчових добавок і допоміжних речовин, які, як свідчать дані проведених наукових досліджень, викликають алергічні реакції або непереносимість.

Також законопроектом встановлюється вимога щодо надання споживачеві інформації про те, чи піддавався харчовий продукт розморожування.

У той же час передбачений відхід від вимоги про обов’язкове надання інформації про поживну цінність щодо певних категорій харчових продуктів, які не піддавалися переробці або щодо яких інформація про поживну цінність не є визначальним фактором прийняття споживачами рішень про їх купівлю або площа упаковки яких занадто малою, щоб вмістити всю інформацію для задоволення вимог до маркування.

UkraineFood.org

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я