Експорт ВРХ з України не може трактуватись як загроза внутрішньому споживанню – аналітики

0
205

Експорт живої великої рогатої худоби з України складає 2% від поголів’я й 3-4% від кількості тварин, зданих на забій.

Такі дані наводять аналітики проекту Meat.inform, аналізуючи ситуацію на ринку українського м’яса за результатами минулого року.

За словами аналітиків, такий експорт не може трактуватись як загроза внутрішньому споживанню.

“Українські споживачі не дуже цінують яловичину, тому що вона найдорожча, тому що немає в нас такої любові до стейків і правильних бургерів як, скажемо, в Америці. Та й українська яловичина, здебільшого, далеко не тієї якості, як в країнах, де її дійсно люблять. Отже те, що українські компанії знайшли можливість експортувати живу худобу в наших реаліях, може тільки вітатись, адже це – додатковий попит, який так необхідний нашим фермерам”,- зазначають вони.

За словами фахівців, звичайно, було б краще, якщо б худоба доводилася до оптимальних забійних кондицій усередені країни (середня вага голови ВРХ в експорті складає близько 330 кг, що далеко від оптимальних), “але це в нас ще буде”. Точніше, потроху це вже відбувається, оскільки експорт живої худоби в цьому році впав, а експорт яловичини – зріс.

“По впливу експорту свиней на баланс свинини взагалі нема чого казати, адже він складає 0,1% від кількості забою. У 2018 році, по прогнозам Meat-Inform, експорт впаде до 10 тис. голів при цьому зросте імпорт – до 27 тис. голів, що буде найбільшим значенням з 2013 року. І в цьому, до речі, також можна знайти позитив, адже краще імпортувати свиней ніж свинину, створюючи хоч невеличку частину доданої вартості вже в своїй країні”,- резюмували фахівці проекту.

UkraineFood.org

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я