Соняшникова олія, кукурудза та пшениця стали основними позиціями українського експорту у 2018 р.

0
119

За інформацією аналітиків AgriGator, сільськогосподарська продукція продовжує давати найбільші обсяги валютної виручки для України. За підсумками 2018 року нерафінована соняшникова олія стала знову головним експортним продуктом країни, забезпечивши близько $ 3,7 млрд. доларів виручки. Загальний же експорт соняшникової олії, з урахуванням рафінованої, забезпечив понад $ 4 млрд. доларів експортної виручки.

Друге і третє місце в українському експорті зайняли кукурудза і пшениця відповідно. При цьому експорт соняшникової олії в вартісному вимірі знизився на 7%, а експорт кукурудзи і пшениці виріс на 13% і 9% відповідно.

У десятку основних експортних позицій також увійшли ріпак, експорт якого виріс на 19% в порівнянні з 2017 роком. У 15 найбільших експортних позицій увійшли також шрот соняшнику, соя і ячмінь.

Підбирається до лідерів з експорту  м’ясо птиці з субпродуктами. Загальна виручка з цієї категорії за 2018 рік досягала $ 506 млн. доларів США. Всього ж було експортовано понад 329 тис. тонн м’яса птиці і субпродуктів. Зростання експорту за рік по цій категорії склало 30%, що є дуже позитивним показником, тому що м’ясо є продуктом з високою доданою вартістю.

На думку фахівців, не дивлячись на переважання в експорті сировини, безсумнівним позитивним фактором є збільшення обсягів експорту продуктів з високою доданою вартістю, таких як м’ясо, фрукти, ягоди та молочні продукти. Позитивними є і зміни в структурі експорту – зниження частки країн СНД на тлі зростання питомої ваги країн ЄС та Азії.

В цілому ж експорт сільськогосподарської продукції та продовольства з України в 2018 році збільшився на 5% в порівнянні з 2017 роком і склав 18,8 мільярда доларів, що стало рекордом в історії України.

UkraineFood.org

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я