Столовий буряк може успішно експортуватися з України до ЄС у вареному вигляді

0
376

Для українських овочівників столовий буряк ніколи не був головною культурою, а лише асортиментної позицією, як правило в поєднанні з такими культурами як картопля, морква, цибуля і капуста.

Як повідомляє AgriGator, у цієї культури можуть бути непогане майбутнє і відмінні перспективи експорту, якщо цим питанням серйозно займатися.

Мода на здорове харчування і заняття спортом в світі привернула увагу до цієї культури, завдяки тому, що звичайний столовий буряк є одним з чемпіонів серед овочів з дієтичної цінності і користі для здоров’я. Він має високий вміст важливих для людини антиоксидантів, дуже багатий залізом, цинком і йодом і містить різноманітні вітаміни – E, P, PP, і групи B. При цьому багатство, його калорійність невисока – всього близько 40 калорій на 100 грамів продукту.

Завдяки тому, що буряк зазвичай має високий вміст нітратів, він допомагає спортсменам швидше відновлюватися після навантажень і сприяє підвищенню потенції у чоловіків. Тому буряк є майже обов’язковим продуктом для професійних спортсменів. Однак варений буряк має високий глікемічний індекс – до 65, і містить багато фруктози, глюкози і сахарози, тому потрібно уважно ставитися до розмірів страв, в які входить цей овоч для тих, хто не займається спортом.

Цікаво відзначити, що раніше столовий буряк вирощували як лікувальну рослину, і використовували тільки листя. На сьогоднішній день листя незаслужено забуті, а в їжу використовуються, переважно коренеплоди.

Крім того, буряк є найціннішим засобом профілактики при серцево-судинних захворюваннях завдяки високому вмісту беатину, що додає йому червоний колір. Він зміцнює імунітет, корисний для печінки і зору, а також має виражені протизапальні властивості. Також звертаємо увагу на буряковий сік, який має безліч корисних властивостей.

В Азії все більш популярним стає сік із столового буряка, а також соки, до складу яких входить сік столового буряка. Ці соки стали з’являтися і в Україні і також користуються великою популярністю на тлі зниження інтересу до відновлених з концентрату фруктових соків.

Цікаво, що столовий буряк може успішно експортуватися з України до ЄС у вареному вигляді у вакуумній упаковці, тому що попит на цей продукт постійно зростає, і він присутній в супермаркетах більшості країн ЄС. Навіть Близький Схід вже полюбив столовий буряк, а роздрібна ціна на нього в цьому регіоні досягає $ 1,1- $ 1,3 долари за кг, що дозволяє успішно експортувати даний продукт з України.

Прекрасна можливість знайти покупців для українського столового буряка в цьому регіоні з’явиться 28 березня 2019 року під час професійної торгової місії на Fruit Trade: Ukraine – Middle East, в рамках якої можна буде провести прямі переговори з імпортерами овочів і фруктів, а також мережами супермаркетів регіону. Дізнатися більше про програму торгової місії і заповнити заявку на участь можна тут.

UkraineFood.org

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я