Україна має всі умови для експорту продукції овочевої групи до країн Близького Сходу – Андрій Ярмак

0
277

Україна може цілком зайняти своє місце на експортному овочевому ринку країн Близького Сходу.

Таку думку висловив економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак під час тренінгу “SWEET TRADE: Як успішно експортувати солодощі, фрукти, ягоди та горіхи з України до Близького Сходу», що проходить сьогодні у Києві та організований спільними зусиллями ФАО та ЄБРР, Ukrainian Food Valley, Українською плодоовочевою ассоціацією, асоціацією “Укркондпром”, платформами EastFruit та UAFES.

«Україна може поставляти овочі до країн  Близького Сходу але наразі цього не відбувається. Для українських тепличників ці ринки можуть надати великі можливості як раз у літній період, коли на внутрішньому ринку ціни на їх продукцію падають найбільше. Натомість протягом червня-серпня температурні умови в країнах Близького Сходу та Північної Африки через спеку є вкрай несприятливими для вирощування продукції овочевої групи, чим можуть скористатися українські агровиробники»,- пояснив Андрій Ярмак.

Він зазначив, що сьогодні, наприклад, мита морква експортується до цих країн у листопаді з Австралії, а поставки томатів відбуваються з Нідерландів і навіть з Албанії. Натомість імпорт цибулі відбувається знов таки з Нідерландів та навіть з США.

«Цю нішу можуть цілком зайняти українські виробники»,- зазначив Андрій Ярмак.

UkraineFood.org

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я