Україна втрачає позиції на експортному ринку волоського горіху країн MENA

0
586

На сьогоднішній день Україна втрачає свої позиції на експортному ринку волоського горіха країн регіону MENA (Близький Схід та ОАЕ), програючи конкурентну боротьбу Узбекистану.

Про це повідомив економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак під час тренінгу “SWEET TRADE: Як успішно експортувати солодощі, фрукти, ягоди та горіхи з України до Близького Сходу», що проходить сьогодні у Києві та організований спільними зусиллями ФАО та ЄБРР, Ukrainian Food Valley, Українською плодоовочевою ассоціацією, асоціацією “Укркондпром”, платформами EastFruit та UAFES.

Як зазначив фахівець, річний обсяг імпорту волоського горіху до регіону становить $420 млн з щорічним приростом у 15%.

«У кількісному вираженні  це 110 тис. тонн: 30 тис. тонн ядро та 80 тис. тонн – горіх в шкаралупі. При цьому 65% всього горіху імпортується ОАЕ та Туреччиною. Найвищі ж темпи зростання імпорту демонструють Марокко та ОАЕ – на 54 та 29% на рік відповідно»,- навів цифри Андрій Ярмак.

Фахівець зазначив, що протягом 5 років експорт з України до регіону впав майже в 4 рази, а з Узбекистану виріс в 2,5 рази.

При цьому Україна входить до четвірки найбільших експортерів ядра горіху після США, Узбекистану та Чилі.

Падіння українського експорту Андрій Ярмак, зокрема, пов’язує з тим, що наразі регіон потребує якісний сортовий горіх, який можуть запропонувати далеко не всі українські агровиробники.

UkraineFood.org

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я