Українська кондитерка є недооціненою за своїм експортним потенціалом – Андрій Ярмак

0
366

Продукція українських кондитерів є одним з найнедооцінених, з точки зору свого експортного потенціалу, вітчизняним товаром.

Про це заявив економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак під час тренінгу “SWEET TRADE: Як успішно експортувати солодощі, фрукти, ягоди та горіхи з України до Близького Сходу», що проходить сьогодні у Києві та організований спільними зусиллями ФАО та ЄБРР, Ukrainian Food Valley, Українською плодоовочевою ассоціацією, асоціацією “Укркондпром”, платформами EastFruit та UAFES.

Як зазначив Андрій Ярмак під час тренінгу, сьогодні українські підприємства працюють подекуди на половину власної потужності через те, що досі не змогли знайти для себе повноцінну заміну втраченому російському ринку.

Натомість, за його інформацією, обсяг щорічного імпорту цукру, меду та кондитерських виробів, а також – овочів, фруктів, ягід, горіхів та продуктів їх переробки  країнами так званого регіону MENA (Близький Схід та ОАЕ) становить  $25 мільярдів доларів і з стрімкою динамікою зростання.

“В цих країнах мешкають стабільні клієнти, які готові платити гідну ціну за якісну продукцію. Враховуючи логістичну близькість до України та те, що дані ринки на 80-90% залежать від імпорту продуктів харчування – це дуже перспективний ринок для експорту української продукції”,- повідомив Андрій Ярмак.

«Якщо взяти 4 основні компоненти кондитерської галузі, то три з них ми виробляємо в Україні. Мова йде про борошно, цукор та сухе молоко. Ми імпортуємо лише какао-боби.

І коли ми на полицях супермаркетів Малайзії нещодавно побачили українську продукцію, яка була дуже добре сприйнята місцевими споживачами через свою високу якість та порівняно невисоку ціну з конкурентами»,- повідомив економіст ФАО.

При цьому він зазначив, що цей приклад ще раз доводить, що українська кондитерка має величезний експортний потенціал у світі.

UkraineFood.org

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я