В поточному сезоні зовнішні продажі зернових можуть сягнути 50 млн тонн, сформувавши близько 40% експортної виручки України

0
205

Загальний експорт українських зернових в поточному сезоні очікується на рівні 47 млн ​​т, хоча ринок дає оцінки ще більше – 50 млн.

Про це пише в.о. Міністра агропромислової політики та продовольства України Максим Мартинюк у своїй статті у виданні “Зеркало недели“.

“Постачань однієї тільки пшениці ми очікуємо на рівні 16 млн т – по 8 млн т продовольчої і фуражу. Цей колосальний ресурс, значну частину якого необхідно було експортувати в стислі терміни – до кінця року, до виходу на світовий ринок врожаю з Латинської Америки, поставив перед усією транспортною інфраструктурою завдання, рівних яким вона ще не вирішувала. Фактично з перших днів періоду активного експорту почали надходити скарги від трейдерів, і було очевидно, що самі по собі вони не вирішаться. Тому на рівні Кабінету міністрів було прийнято рішення про створення міжвідомчого штабу, який би в оперативному режимі розрулював все логістичні проблеми”,- зазначив в.о. Міністра.

За словами Максима Мартинюка, формат “зустрічаємося, обговорюємо проблеми, вирішуємо” виявився дуже ефективним в умовах операційного колапсу. “Якщо на початку роботи штабу мені як його очільнику приносили стос документів з переліком проблем, що накопичилися на різних ділянках, то вже через місяць список займав не більше половини листа. Але при всій ефективності штабу він не є системним рішенням, так як бореться виключно з наслідками проблеми, а не з першопричиною, тобто лікує симптоми, а не хворобу. Але якщо не вилікувати недугу, то він дасть рецидив восени 2019 го. Рецепт – глобальні законодавчі рішення, в тому числі про допуск приватної тяги на залізницю”,- вважає очільник профільного міністерства.

Максим Мартинюк також повідомив, що в першу чергу  аграрний 2018 р буде асоціюватися з 70,1 млн т врожаю зернових. Це максимум за історію спостережень і на 5 млн т більше попереднього рекорду, зафіксованого в 2016-м.

“Що таке урожай в 70 млн т в масштабах економіки? Перш за все це майже 15 млрд дол. З розрахунку середніх цін на зернові на світових майданчиках. Це близько 12% від ВВП, або понад 80% золотовалютних резервів. І, нарешті, це близько 40% в експортній виручці, і це стабільність курсу національної валюти”,- вважає очільник МінАПП.

UkraineFood.org

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я