Андрій Ярмак: У лютому – червні українським садівникам треба експортувати рекордні обсяги яблука

0
147

Аналітики оцінюють запаси десертного яблука в Україні в 280 тис. тонн станом на 1 лютого 2019 року, що на 42% більше, ніж на ту ж дату минулого року. Це абсолютний рекорд запасів яблука на цю дату в історії України.

Про це інформує проект EastFruit.

Настільки стрімке зростання запасів яблука в порівнянні з 2018 роком експерти пояснюють як рекордним урожаєм, так і рекордними темпами введення в експлуатацію фруктосховищ в минулому році, що дозволило зберегти значно більший обсяг продукції до другої половини сезону. Істотний вплив на збільшення запасів надавали і низькі темпи реалізації яблука в першій половині сезону 2018/19 років у зв’язку з низьким рівнем цін і конкуренцією на ринку яблука.

«У серпні 2018 – січні 2019 року, за нашими оцінками, було експортовано близько 23 тис. тонн яблука, а це лише на 2 тис. тонн більше, ніж за перше півріччя сезону 2017/18 років. Таким чином, в лютому – червні українським садівникам необхідно експортувати рекордні обсяги яблука, збільшивши відвантаження буквально в рази, щоб уникнути необхідності утилізації яблук навесні і обвалу цін на внутрішньому ринку”,- говорить Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) .
Якщо оцінка запасів яблука в Україні є правильною, то це ставить Україну на п’яте місце в Європі за запасами яблука після Польщі, Італії, Німеччини та Франції. Це також означає, що запаси яблука в Україні в даний час більше, ніж запаси яблука в Іспанії, Нідерландах, Бельгії, Великобританії і Австрії. Крім того, запаси яблука в Україні перевищують запаси яблука в Молдові і Сербії – двох найбільших європейських постачальників цих фруктів на ринок Російської Федерації.

Не дивно, що провідні виробники і експортери яблука України активно шукають нові ринку збуту. Зокрема 28 березня 2019 року в Дубаї, ОАЕ відбудеться торговий форум Fruit Trade Ukraine – Middle East. В даний час для участі в ньому вже зареєструвалися понад 30 постачальників фруктів, ягід і горіхів з України та провідні імпортери і мережі супермаркетів Близького Сходу.

UkraineFood.org

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я