Україна має потенціал для нарощування обсягів експорту продуктів з доданою вартістю – думка

0
136

В Україні дуже високий рівень інжинірингу, тому світ чекає від українських агроекспортерів перероблену продукцію.

Таку думку висловив директор холдингу AMC Overseas, міжнародний торговий консультант Шувра Чакраборті в інтерв’ю АПК-Інформ.

“Зібрати хороший урожай пшениці і експортувати її на зовнішні майданчики – це не так цікаво, і Україна не повинна йти цим шляхом. Країна має потенціал для розвитку і нарощування обсягів експорту продуктів з високою доданою вартістю. Тим більше що на сьогоднішній день вартість переробки в Україні порівняно нижче, ніж у багатьох країнах не тільки Європи, а й Азії. І необхідно використовувати цей момент по максимуму. Особисто я віддаю перевагу експорту продуктів переробки, ніж сировини”,- зазначив фахівець.

При цьому, відповідаючи на питання яку продукцію від України чекає світ та як необхідно видозмінити товар з урахуванням культури споживання і переваг кінцевого споживача, Шувра Чакраборті зазначив, що почати потрібно, наприклад, з нарощування обсягів експорту борошна, а не пшениці.

“Далі макарони або паста. Тут, по суті, додається вода, сіль і невеликі технологічні витрати. А решта – це розуміння потреб кінцевого споживача тієї чи іншої країни. При цьому всі можливості для цього в України є.

Практично всі країни Африки, крім Ефіопії, були колоніями Європи. Тому в культуру їх харчування увійшли паста і макарони. При цьому у них є свої вимоги (наприклад, трохи більше солі або додати яйця).

Таких прикладів безліч в будь-якому напрямку. Печиво або ж, навпаки, безглютенові продукти здорового харчування … Можна експортувати сирі яйця, але набагато цікавіше і вигідніше експортувати яєчний порошок”,- зазначив фахівець.

UkraineFood.org

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я