Україна у понад два рази збільшила експорт високоолеїнової соняшникової олії

0
209

У вересені-січні 2018/19 МР з України було експортовано близько 140 тис. тонн високоолеінової (ВО) соняшникової олії, що більш ніж в два рази перевищує аналогічний показник минулого сезону. Потенціал експорту за підсумками поточного сезону оцінюється аналітиками на рівні 200-220 тис. тонн.

Про це повідомляє АПК-Інформ.

Зазначається, що попит на дану продукцію в поточному сезоні досить високий, що обумовлює підвищувальний ціновий тренд в силу ряду факторів:

– дефіцит пропозиції;

– премії високі зважаючи на низьких цін на звичайну соняшникову олію;

– зростання попиту ВО соняшникової олії в ЄС з огляду на скорочення продовольчого споживання пальмового масла в усіх сегментах;

– вартість альтернативного виду рослинної олії – рапсової – на 200 USD / т вище, ніж соняшникової, що має велике значення. У даній ситуації привабливість ВО соняшникової олії підвищилася. А інші види олій, наприклад кукурудзяна, не доступні у великих обсягах.

«Але навіть при зростанні премій і цін вартість ВО соняшникової олії все ж нижче середнього багаторічного рівня. В даний час українське ВО соняшникова олія торгується з премією на рівні 300 USD / т, за цінами в діапазоні 965-985 USD / т FOB (поставка в лютому-квітні) », – уточнила аналітик олійного ринку Юлія Іваницька.

UkraineFood.org

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я