Після заборони РФ імпорту українських молокопродуктів вітчизняні підприємства не змогли повністю переорієнтуватися на нові ринки – АВМ

0
119

Асоціація виробників молока (АВМ) занепокоєна стрімким зниженням закупівельних цін на молоко-сировину. Так, з початку року літр молока ґатунку «екстра» здешевшав аж на 70 копійок і нині вартує 9,50 грн.

Ще з кінця січня до АВМ почали звертатися керівники господарств-учасників асоціації із проханням втрутитися у ситуацію. Адже, не зважаючи на цілком обґрунтоване очікування стабілізації вітчизняного ринку на фоні впевненого зростання цін на молочну сировину у світі, на вітчизняному ринку переробні підприємства стрімко знижують закупівельні ціни на молоко-сировину. Основною причиною переробні підприємства називають заборону постачати свою продукцію до країн СНД — Россільгоспнагляд оголосив про посилення контролю за ввезенням сирного продукту з країн СНД, в тому числі Білорусії, куди українські переробники збувають свій продукт.

«У 2013 році 70% експорту молочної продукції йшло на ринок Росії. Сьогоднішня ситуація змушує констатувати, що за 6 років агресії Росії проти України переробна галузь так і не спромоглася достатньою мірою переорієнтуватися на нові продукти та нові експортні ринки –  вітчизняний ринок молочної продукції, а разом з ним і молока-сировини, залишається залежним від РФ. Це ставить під загрозу всю галузь молочного скотарства. – коментує віце-президент АВМ Ганна Лавренюк. – І тепер, коли  Россільгоспнагляд посилив контроль ввезення сирного продукту, переробники рахують втрати, але свої збитки і прорахунки намагаються «перекрити» за рахунок зниження цін на молоко-сировину».
АВМ ініціює зустрічі із представниками молокопереробних заводів та закликає до діалогу і врегулювання ситуації. Адже її ігнорування призведе до закриття молочно-товарних ферм та знищення українського молочного бізнесу.

UkraineFood.org

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я