У лютому експорт української кукурудзи досяг максимальної позначки в 3,7 млн тонн

0
116

В Україні в 2018/19 МР на тлі очікуваного зниження врожаю пшениці в ц.р. на 6,6%, а також укладеного меморандуму між Міністерством аграрної політики та учасниками ринку на поточний сезон експорт зернової може скоротитися на 2,2 млн. тонн на рік і скласти 15,5 млн. тонн.

Про це на конференції Middle East Grains & Oils Congress повідомив президент Spike Invest Solutions Андрій Новосьолов, інформує АПК-Інформ. 

При цьому виробництво кукурудзи в Україні в 2018/19 МР різко збільшилася – майже на 12 млн. тонн, до 36,5 млн. тонн, завдяки чому за підсумками сезону експорт зернової з країни може скласти 27,9 (+9,9) млн. тонн.

«На даний момент (липень-лютий) було реалізовано 12,2 млн. тонн української пшениці, що поступається торішньому показнику в 13,1 млн. тонн. Однією з причин може бути високий спред між цінами на причорноморську і американську зернову. Тому для збереження своєї конкурентоспроможності на світовому ринку в порівнянні з пшеницею з США і ЄС ціни на українську зернову повинні знизитися. У той же час, більш активно ведуться відвантаження кукурудзи на зовнішні ринки, перевищивши як показник минулого сезону, так і середньорічний за останні 5 років. Практично кожен місяць поточного сезону експортери відвантажували рекордні обсяги кукурудзи, а в лютому експорт досяг максимальної позначки в 3,7 млн. тонн», – сказав спікер.

За словами А. Новосьолова, виробництво пшениці в Україні може збільшитися на 7,5% – до 26,6 млн. тонн, завдяки чому експортний потенціал країни складе 17 млн. тонн. При цьому виробництво кукурудзи в майбутньому сезоні може дещо скоротитися – до 32,4 млн. тонн (-11% в рік), а експорт – до 26 млн. тонн (-7%).

UkraineFood.org

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я