Українські експортери яблука поступово відмовляються від послуг посередників – УПОА

0
207

Як повідомляють в Українській плодоовочевої асоціації (УПОА), в сезоні 2018/19 років почастішали випадки несплати за поставлену продукцію з боку посередників-експортерів яблука, які в попередньому сезоні регулярно розраховувалися з садівниками. Представники асоціації пов’язують це з посиленням конкуренції, як на світовому ринку, так і на ринку України, пише проект EastFruit.

Завдяки активізації маркетингових зусиль виробників яблука, вони в поточному сезоні серйозно збільшили обсяги прямих поставок продукції безпосереднім імпортерам в країнах Близького Сходу і Південно-Східної Азії. Це стало можливим внаслідок збільшення інвестицій в маркетинг і дуже активної роботи безлічі донорів на ринку України, таких як ITC, FAO, EBRD, EU4Business, USAID та інших. В результаті українські виробники взяли участь практично у всіх провідних виставках і змогли налагодити прямі контакти з імпортерами, що призвело до зменшення маржі експортерів-посередників, а також до зменшення їх частки в експорті яблука з країни.

Невдоволення посередниками висловлюють не тільки українські садівники, але й імпортери українського яблука в країнах Близького Сходу.

«Ми отримали дуже багато критичних зауважень від покупців нашого яблука в декількох країн світу, включаючи ОАЕ. Імпортери скаржаться, що зв’язавшись з посередниками, які представлялися професіоналами, так і не отримали обіцяних обсягів яблук, а то яблуко, що надійшло, часто не відповідало заявленим параметрам за якістю. Все це, звичайно ж, шкодило іміджу нашої країни і іміджу нашого яблука на цих ринках. А це може в довгостроковій перспективі негативно вплинути на наші ціни, і вже почало впливати», – каже Федір Рибалко, керівник УПОА. «Також багато членів нашої асоціації зіткнулися з невиконанням посередниками своїх зобов’язань перед ними. Посередники банально не розраховувалися за поставлене їм яблуко для експорту. Такі ситуації, на жаль, неминучі, якщо ти не можеш експортувати безпосередньо. Посередники, безсумнівно, потрібні і виконують важливу функцію. Проте, ідеальним посередником могла б стати комерційна структура, створена самими садівниками на кооперативних принципах, і працює абсолютно прозоро», – вважає Федір Рибалко.

За інформацією УПОА, ще в цьому сезоні багато посередників, які займалися експортом яблука, можуть припинити свою діяльність, так як їм вже ніхто не хоче відвантажувати свою продукцію. В результаті вони намагаються пояснити невиконання контрактних зобов’язань перед своїми контрагентами в країнах-імпортерах відсутністю в країні яблука експортної якості.

УПОА підтверджує інформацію про те, що запаси яблука експортної якості в загальному обсязі пропонованої продукції, порівняно невисокі, але у багатьох садівників і раніше є чималі запаси такого яблука. Зокрема, члени УПОА планують укласти нові контракти на яблуко, наявне, а також на яблуко, яке буде вирощено в 2019 році, під час торгової місії Fruit Trade Ukraine – Middle East, яка відбудеться 28 березня 2019 року в Дубаї, ОАЕ.

UkraineFood.org

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я