Анна Бурка: Поки Україна втрачала свої позиції на світовому ринку меду у 2018 р., конкуренти нарощували обсяги експорту

0
404

Минулий 2018 рік можна сміливо назвати “переломним” для українського ринку меду. Фактично до минулого року, галузь яка показувала щорічні прирости з експорту меду, в 2018 році зіткнулася з низкою викликів, пошуки рішень на деякі з них тривають досі. Про це повідомила консультант Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Анна Бурка на своїй сторінці у соцмережі Facebook.

“З одного боку – масштабна загибель бджіл зачепила всі регіони боку, з іншого боку – цінові баталії, що розгорнулися у другій половині року, “посприяли” скороченню експорту меду з України на 27% і привели до втрати частки ринку в ряді Європейських країн і США”,- повідомила фахівець.

Результат обставин, в яких опинився український медовий ринок у минулому році, за даними Анни Бурки, призвів до того, що Україна в світовому рейтингу експортерів опустилася з 3-го місця в 2017 році на 5-е місце з часткою в 7% в 2018. І поки Україна втрачала свої позиції на зовнішньому ринку, конкуренти активно нарощували обсяги експортних поставок і займали звільнену для них «нішу».


“Натомість, об’еми експортних поставок з Індії за підсумками 2018 року збільшилися на 10% в порівнянні з 2017, з Мексики – в 2 рази, і Аргентина також “в плюсі”.
В цілому, обсяги світової торгівлі медом в 2018 році скоротилися на 3% в натуральному вираженні і на 7% – у вартісному, склавши 689 тис.тонн або $ 2,23 млрд”,- повідомила консультант ФАО.

Вона також додала, що згідно з оцінками ITC, нереалізований експортний потенціал меду в світовому масштабі оцінюється ще в – $ 1,6 млрд, “а значить і Україні є куди рости”.

UkraineFood.org

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я