Кооперація між горіховодами України та Молдови дозволить разом вийти на нові ринки збуту – думка

0
80

Віце-президент Всеукраїнської громадської організації «Українська горіхова асоціація» Геннадій Юдін вважає, що необхідна тісна кооперація між галузями горіхівництва України і Молдови в технічній і комерційній сферах.

Про це повідомляє проект EastFruit.

Співпраця дозволить визначити сорти-лідери місцевої селекції, закласти на їх основі інтенсивні сади і формувати великі комерційні партії сортового горіха високої якості для експорту на високоприбуткові ринки. Найбільш перспективні серед них – країни регіону GCC (Рада кооперації країн Перської затоки).

Як зазначає Геннадій Юдін, на даний момент офіційний реєстр сортів Республіки Молдова включає 35 найменувань сортів волоського горіха, з яких 6 – української селекції. В аналогічному каталозі України значиться 47 сортів цієї культури, в числі яких – 10 (близько 21%) позицій доводиться на сорти молдавської селекції. «Робота в цьому напрямку повинна бути продовжена, – вважає фахівець. – Нам потрібен «молдавсько-український «Чандлер»- сорт-фаворит, що оптимально підходить для вирощування в кліматичних умовах нашого регіону, і який можна порівняти за якістю з американським волоським горіхом».

Якщо в Україні і Молдові нові сади будуть закладені на основі одних і тих же скоростиглих сортів – це в найближчій перспективі відкриє для експортерів двох країн можливість встановити транскордонні партнерські зв’язки, в рамках яких їм буде простіше вийти на азіатські ринки. Зокрема, на ринки країн GCC, в яких горіхи складають істотну частку традиційного раціону місцевого населення. І в яких імпорт горіхів в даний час оцінюється в $ 420 млн, з щорічним приростом близько 15%.

UkraineFood.org

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я