Олександр Жемойда: Очікуємо приріст валютної виручки від експорту агропродукції на 10-15%

0
147

В Україні більше 75% виручки від експорту аграрної продукції так чи інакше знаходяться в прямій залежності від майбутнього врожаю. Про це повідомив директор Директорату стратегічного планування та євроінтеграції Міністерства аграрної політики і продовольства України Олександр Жемойда в інтерв’ю УНН.

“За оперативними оцінками МінАПП, стан озимих культур в 2019 році є найкращим за останні п’ять років. При цьому озимими засіяно найбільшу площу за останні роки – 7,6 млн га, що на 300 тис. га більше, ніж у минулому році. Тому сьогоднішні прогнози на майбутній урожай і потенційний експорт – оптимістичні, хоча непередбачуваних факторів як і раніше багато.

Цінова ситуація на світових ринках поки також може вважатися сприятливою. Досить сказати, що індекс цін ФАО на зернові культури в 2018 році був на максимальному рівні за останні чотири роки. За січень-лютий 2019 року він був на 5% вище за аналогічний показник минулого року.

Ф’ючерсні контракти на Чиказькій біржі в разі пшениці з поставкою в липні-вересні укладаються з премією плюс 10-12% до поточного рівня, на кукурудзу – 8-10%, сою – 2-3%.

Все це в сукупності дає нам підстави очікувати приріст валютної виручки від експорту аграрної продукції на 10-15%”,- зазначив Олександр Жемойда.

Він також повідомив, що вже за перші два місяці поточного року, експорт агарної продукції збільшився на чверть, порівняно з минулим роком, і досяг 3,5 млрд. доларів. В основному даний приріст сформований за рахунок традиційних зернових культур, соняшникової олії, шротів.

У той же час за темпами зростання звертає на себе увагу тваринницька продукція, м’ясо птиці – + 28%, живої ВРХ – + 36%, охолоджена яловичина – + 31%, яйця – + 50%, рідкі молоко і вершки – в 2,2 рази. У сегменті фруктів і овочів: сушені бобові – + 62%, яблука – в 2,2 рази, заморожені ягоди – + 56%. Серед продуктів переробки: кондитерські вироби – + 17%, соки – в 2 рази.

“Сподіваємося, що ці товарні позиції і в перебігу року виступатимуть драйверами аграрного експорту”,- резюмував Олександр Жемойда.

UkraineFood.org

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я