Україна має всі шанси зайняти нішу з переробленим органічним продуктом у ЄС – Марія Махновець

0
89

У 2018 році, за даними Європейської системи TRACES, країни ЄС імпортували 3.256.666 тонн органічної агропродовольчої продукції. Географія імпорту органічної сільськогосподарської продукції в ЄС досить широка, і Україна входить в п’ятірку головних постачальників.

Про це в рамках форуму Trade & Export Forum Odessa 2019 повідомила незалежний експерт з торгівлі органічної агропродукцією, власниця Organic Trade from Ukraine consulting, голова правління ГМ «Український органічний кластер» Марія Махновець, пише AgroPortal.

Як розповідає експерт, Україна може похвалитися своєю вельми важливою позицією з постачання органічної продукції в ЄС, але при цьому сама дуже залежить від ЄС, адже це основний ринок збуту для української органіки.

«Всього 115 країн реєструють експорт в ЄС. За обсягом імпорту Китай є найбільшим постачальником органічної с/г продукції в ЄС (415243 тонн, тобто 12,7% від загальної кількості). Еквадор, Домініканська Республіка, Україна і Туреччина – кожна з цих країн має по 8% ринку. Китай на сьогодні один з найсильніших конкурентів України в поставках олійних культур і переробленої сировини. Майже ¾ імпорту з Китаю складається з «макухи». Решта імпорту представлена переважно категоріями: «соя» (5,7%) «інші олійні культури» (5%)», – зазначає Марія Махновець.

За даними TRACES, Україна є першим постачальником органічної продукції в ЄС на європейському континенті. 70% загального обсягу імпорту полягає в основному із зернових культур, розбитих за категоріями «зернові, крім пшениці і рису» (42,8%) і «пшениця» (28,5%). Імпорт олійних культур становить понад 15% загального імпорту, які розбиті по категоріям «олійні культури, крім сої» (10,8%) і «соя» (5%).

«Як експерт я бачу, що така тенденція в торгівлі з вищевказаними категоріями з України в країни ЄС в найближчі роки істотно не зміниться. Що стосується плодоовочевої групи, Україна має всі шанси зайняти нішу з переробленим органічним продуктом, адже в даній категорії свіжої продукції нам велику конкуренцію складають Іспанія, Польща, Сербія і сусідні країни в ЄС. В Іспанії, наприклад, істотно відчувається зниження цін на органічну продукцію. За даними учасників ринку, попит не встигає за виробництвом», – уточнює Марія Махновець.

UkraineFood.org

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я