Українських агроекспортерів готують до освоєння ізраїльського ринку

0
215

Понад 300 українських представників малого та середнього бізнесу мали змогу  відкрити для себе можливості та переваги, які надає Угода про вільну торгівлю з Ізраїлем в рамках практикуму «Угода про вільну торгівлю між Україною та Ізраїлем: торговельно-економічні можливості для українських експортерів», що відбувся минулого тижня в Києві.

Про це повідомляє прес-служба Офісу з просування експорту.

Подія була організована ЄБРР, в рамках ініціативи ЄС EU4Business, за підтримки Офісу з просування експорту України та Мінекономрозвитку. Мета заходу –  підготувати українських підприємців до освоєння ізраїльського ринку до вступу у дію Угоди про зону вільної торгівлі з Ізраїлем та розказати як, коли та хто саме з українських виробників зможе скористатися спеціальними умовами Угоди. Адже зорієнтуватися у понад 500 сторінок основного тексту угоди та 1 500 сторінок додатків не просто навіть фахівцям.

Акцент на підготовку саме малих та середніх підприємств було зроблено не випадково. Як зазначила Надія Мустя, Регіональний координатор Групи фінансування і розвитку МСБ Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР):  «МСП є основою економіки та наріжним каменем стійкої ​​моделі економічного зростання. Вони є ключем до створення робочих місць та економічної диверсифікації. Цю позицію розділяє наш надійний партнер – Європейський Союз. У 2016 році ми підписали угоду в рамках ініціативи EU4Business щодо надання консультаційної, інформаційної, навчальної а іншої підтримки МСБ. І ми вже бачимо відчутні результати нашої співпраці та попередніх торгових місій в Ізраїлі, що були організовані минулого року, і впевнені, що заплановані на 2019 – 2020 роки торгові місії принесуть ще більший ефект».

Ізраїль – один з найпотужніших імпортерів у світі та перша країна Близькосхідного регіону, з якою Україна підписала Угоду про зону вільної торгівлі. Потенціал купівельної спроможності майже 9-мільйонного ізраїльського населення, за оцінками фахівців Мінекономрозвитку, дозволить диверсифікувати та розвинути український експорт та стане стимулом саме для МСП, бо бізнес в Ізраїлі побудований на малих підприємствах, які і стануть потенційними  партнерами українських виробників.

“Ізраїль перспективний ринок для українського бізнесу через високий рівень споживання, відкритість ринку до нових технологій, а також єдиний часовий пояс, відсутність віз та хороше авіа сполучення.  Наші дослідження показують, що серед перспективних товарів для експорту в Ізраїль – харчова промисловість (кондитерські, хлібобулочні, шоколад та печиво), а також меблі” – відмітила в своєму виступі начальник відділу аналітики Офісу з просування експорту Ольга Гвоздьова.

Дипломати обох країн також бачать в Угоді вигоди для бізнесів в як в Україні, так і в Ізраїлі:

«У грудні цього року ми відзначатимемо 28-му річницю дипломатичних відносин між Україною та Ізраїлем. На сьогоднішній день ми можемо говорити про дійсно позитивний напрямок розвитку двосторонніх відносин в усіх сферах, включаючи торговельно-економічні відносини. І Угода про Зону вільної торгівлі з Ізраїлем – один з найвизначніших документів, підписаний за весь час відносин між нашими країнами. Вона вплине не лише на економічну сферу, а й задаватиме тон співпраці в інших сферах. За найменшими розрахунками, ми  очікуємо збільшення торговельного обороту між нашими каїнами, як мінімум, вдвічі  протягом 3-5 років дії Угоди,» – зазначив Надзвичайний і Повноважний Посол України в Державі Ізраїль пан Геннадій Надоленко.

Як відзначив у своєму вступному слові сьогодні Надзвичайний і Повноважний Посол Держави Ізраїль в Україні пан Джоел Ліон:  “Що ми очікуємо від цієї угоди про ЗВТ? Це глобальне питання. Звичайно, Україна хоче експортувати якомога більше, але Ізраїль також хоче експортувати більше і імпортувати менше. Це факт. Тому питання: як ми можемо знайти компроміс наших інтересів? У спосіб, коли ізраїльські продукти та технології можуть допомогти вам зробити кращу та дешевшу продукцію та знайти нові потенційні ринки для цієї продукції. Таким чином ми зможемо задовольнити інтереси обох країн, які у кінцевому результаті, будуть експортувати. Завдяки цій Угоді підприємці зустрінуться на бізнес-рівні і знайдуть нові можливості один для одного. Наприклад, українські виробники меблів приїдуть до Ізраїлю і зустрінуться з потенційними партнерами там і побачать, чи можуть вони спільно виробляти щось інше і продавати його третій країні з взаємною вигодою. Так я бачу цю Угоду”.

UkraineFood.org

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я