Андрій Ярмак: Загальний експорт українського яблука у поточному сезоні не перевищить 65 тис тонн

0
167

За оцінками Української плодоовочевої асоціації, надлишок лише десертного яблука на ринку України в сезоні 2018/19 років оцінювався в 150-200 тис. тонн, в той час як загальний експорт за весь сезон, за прогнозами аналітиків EastFruit, швидше за все, не перевищить 62- 65 тис. тонн.

Про це пише економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак у своєму блозі на EastFruit. 

“Станом на початок квітня, загальний експорт яблук врожаю 2018 року складав лише близько 47 тис. тонн, враховуючи промислове яблуко.

Офіційна статистика України нарахувала 1,46 млн. тонн врожаю яблук в країні в 2018 році. Внутрішнє споживання яблука, яке продається через роздрібну торгівлю, включаючи ринки, як правило, не перевищує 400-450 тис. тонн. При цьому, споживання бананів і цитрусових, не дивлячись на низькі ціни яблука на ринку, продовжувала зростати. Припустимо, що продажі яблука за сезон стануть рекордними, на рівні 500 тис. тонн, ще 200 тис. тонн буде спожито без реалізації, тобто на рівні невеликих господарств, а експорт складе навіть 70 тис. тонн. Але навіть за таких умов, маємо надлишок яблук на ринку на рівні 690 тис. тонн, і це саме те яблуко, яке могло б бути перероблено”,- зазначає фахівець.

Андрій Ярмак також повідомив, що якщо врахувати, що експерти проекту «АПК-Інформ: овочі і фрукти» оцінюють потенціал збору яблук для переробки в особистих підсобних господарствах та насадженнях яблунь вздовж доріг в 400 тис. тонн, надлишок пропозиції промислового яблука на ринку України був просто величезним. “Тобто це ті яблука, які, як правило, не враховує статистика. Значить, теоретично пропозиція промислового яблука на ринку України могла б досягти 1 млн. тонн”,- зазначив Андрій Ярмак.
UkraineFood.org

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я