Європейці цікавляться можливостями імпорту замороженої суниці садової з України

0
237

Іноземні покупці, в тому числі і з Польщі, Бельгії та Голландії, стали активно цікавитися можливостями імпорту замороженої суниці з України, припускаючи певний дефіцит продукції на ринку.

Про це інформує проект EastFruit.

У той же час, незважаючи на заморозки, на свіжому ринку немає ніякої паніки. Ціни на свіжу суницю залишаються порівняно невисокими, тому що на ринку присутня переважно суниця з південних регіонів Європи: з Іспанії, Італії, Албанії та Греції. Крім того, суниця садова поставляється також з країн Північної Африки. А ці країни проблема заморозків не торкнулася, так само як і постачальників ягоди з тепличних господарств в тих країнах, де погода була несприятливою.
Більш того, ціни на суницю в Італії не покривають навіть витрат на її вирощування та збирання. Наприклад, багато виробників суниці садової з провінції Метапонт, на півдні Італії, відмовляються від збирання ягоди через вкрай низькі ціни і нестачу робочих рук для збору врожаю. В регіональній галузевій асоціації заявили, що збиральна кампанія з прибирання суниці 2019 року, яка завершена на 60%, є однією з найбільш збиткових за останні роки.

За словами представників галузі, один гектар суниці вимагає від 60 до 65 тисяч євро інвестицій. Вартість збирання та упаковки і логістики в господарстві сягає 70-80 центів за кг суниці садової. Отже, якщо врожайність суниці менше 40 тонн з гектара, а ціна нижча 2 євро за кг, то виробництво стає абсолютно невигідним.

Як повідомляє RadioLaser, на рівнині Метапонто продається близько 60 мільйонів саджанців суниці садової щорічно, що відповідає приблизно 1 тис. га ягідних плантацій, що дають оборот близько 60-70 млн. євро в рік. Близько 80% всієї площі відводиться під сорт суниці Candonga. Після Великодня, оптові ціни на суницю в цьому регіоні впали до 1,25 євро за кг, а для суниці сорту Candonga – до 1,9 євро за кг.

Докладніше про перспективи розвитку ситуації на ринку ягід України можна буде дізнатися під час десятої міжнародної конференції «Ягоди України 2019: заморозка і свіжий ринок». В рамках події відбудеться також торговий форум, в якому візьмуть участь імпортери свіжої та замороженої ягоди з Євросоюзу та інших країн, а також великі українські покупці суниці садової, малини, лохини, ожини, смородини та інших ягідних культур.

Участь в торговому форумі безкоштовна для всіх учасників конференції, які хочуть експортувати свіжі і заморожені ягоди: суницю садову, малину, лохину, ожину, смородину, жимолость і т.ін. Однак організатори події: УПОА і «АПК-Інформ: овочі і фрукти» проведуть попередній відбір учасників переговорів за критеріями готовності до експорту.

Зокрема, для участі в форумі постачальник повинен мати Global G.A.P. сертифікат для свіжої продукції або підтвердити, що він знаходиться в процесі його отримання, а постачальник заморожених ягід підтвердити наявність сертифіката HACCP. Крім того, всі учасники В2В переговорів повинні володіти англійською мовою, мати каталог продукції англійською мовою, функціональний сайт англійською мовою і довести наявність необхідних для системного експорту обсягів ягід. Також вітають в форумі участь постачальників органічних ягід, сертифікованих згідно стандартів EU Organic.

Форма заявки на участь в конференції знаходиться за цим посиланням.

UkraineFood.org

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я