Основна проблема українських експортерів – неграмотний маркетинг при просуванні своєї продукції

0
131

МінАПП звертає увагу на те, що саме неграмотний маркетинг є основною проблемою українських експортерів.

“Конкуренція на глобальному ринку дуже велика, і свою продукцію потрібно просувати. Потрібно їздити на виставки, потрібно розробляти маркетингову кампанію, потрібно просувати бренд Made in Ukraine”, – підкреслила виконуюча обов’язки міністра аграрної політики і продовольства Ольга Трофімцева в інтерв’ю УНІАН. 

За її словами, українські продукти харчування користуються попитом за кордоном, і іноземні споживачі зацікавлені їх купувати, але для цього необхідно, щоб продукт мав належний товарний вигляд.

Разом з тим, якісний маркетинг коштує великих грошей, яких у вітчизняного виробника може і не бути. Звідси випливає наступна перешкода на шляху українських експортерів – брак фінансування і страхування ризиків з боку держави.

“Чим більше Україна нарощує експорт готових продуктів харчування, тим більше проблем виникає перед виробниками. Однією з них є відсутність страхових ризиків. Якщо в більшості країн страхування надає держава, то в Україні така практика відсутня. А вітчизняний виробник не може експортувати товарів на чималу суму без гарантії. Світ, відповідно, не буде співпрацювати без передоплати”, – упевнений глава Ради з питань експорту продовольства UFEB Богдан Шаповал.

Важливо відзначити, що Україна вже працює в цьому напрямку. Саме для додаткового фінансування і страхування українських експортерів уряд в 2018 році вирішив створити Експортно-кредитне агентство. Його основним завданням стане кредитування, а також страхування експортних кредитів і угод від ризиків. Крім того, новостворене агентство зможе надавати організаційну та інформаційно-аналітичну підтримку виробникам, які хотіли б вийти зі своєю продукцією на зовнішні ринки, але поки не знають, з чого почати. У Мінагропроді сподіваються, що повноцінну роботу Експортно-кредитне агентство може почати вже в 2019 році.

UkraineFood.org

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я