Українські молочники скоротили виробництво експортоорієнтованої продукції

0
167

У першому кварталі 2019 року молочний ринок характеризувався скороченням виробництва експортоорієнтованих продуктів — масла, сухого збираного молока, а також сирів.

Про це повідомили у Асоціації виробників молока (АВМ).

«Група масло/сухе збиране молоко продовжує зменшуватися. Так, згідно даних Держстатистики України, обсяг масла за три місяці скоротився на 18% і склав 19 тисяч тонн, тоді як збираного молока було насушено на 7,2% менше — 5,3 тисяч тонни. Виробництво сиру твердого за рік скоротилося на 2,3% та склало 22 тисяч тонн. А обсяг плавлених сирів скоротився на 4,1% — до 23,4 тисяч тонн, – коментує аналітик Асоціації виробників молока Яна Музиченко. – Варто зазначити, що це відбувається через зниження експортних цін на молочні продукти. До прикладу, середня ціна кілограма масла в березні минулого року була 4,2 доларів, тоді як в аналогічний період поточного року вартість складала – 4,11 доларів за кілограм. Сир подешевшав за рік на 2,1% – до 3,7 доларів за кілограм продукції».

Дещо кращі показники по сухому цільному молоку — 3,6 тисяч тонн, що на 10,6% більше, ніж в минулому році.

Виробництво казеїну та казеїнатів за три місяці поточного року зросло на 4,8% — до 661 тонн  Виробництво сироватки, навпаки, скоротилося на 7,2%, до 15 тисяч тонн.

А от виробництво питного молока жирністю більше 1% від початку року зросло 5,4% та склало 123,4 тисяч тонн. Варто підкреслити, що молоко жирністю 3,2% на кінець квітня на полицях магазинів в середньому коштувало 30,86 грн, що на 8,9% вище ціни минулого року.

Обсяг виробництва кефіру, сметани та інших сквашених молочних продуктів за цей період скоротився на 1,8% — до 68,1 тисяч тонн, обсяг йогуртів, навпаки, зріс на 9,7% та склав 32,6 тисяч тонн.

UkraineFood.org

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я