Дмитро Приходько: Українським експортерам свинини варто закріплюватися на азійських ринках на фоні скорочення туди поставок з ЄС

0
366

З послабленням експорту свинини з ЄС, що спостерігається на світовому ринку, українські експортери отримують можливості виходу на ті ринки Південно-Східної Азії, де зазвичай ключовим постачальником була Європа. Таку думку висловив старший економіст інвестиційного департаменту Продовольчої  сільськогосподарської організації ООН Дмитро Приходько під час XI Міжнародного конгресу «Прибуткове свинарство», що відбувся  4 червня у Києві. Про світові тренди виробництва, споживання та торгівлі м’ясом та ролі в них України – читайте в ексклюзиві UkraineFood.org.

Дмитро Приходько акцентував увагу учасників конгресу на тому, що світове споживання м’яса на душу населення невпинно зростає з року в рік. Зокрема, якщо у 2008 році цей показник становив 32,3 кг на рік, то у минулому 2018-му вже 34,7 кг.

«Через 8 років українці збільшать споживання свинини на 34%» – Дмитро Приходько

«За прогнозами у 2027 році річне споживання м’яса на душу населення становитиме 35,4 кг. При цьому 6,6 кг становитиме річне споживання людиною яловичини, 12,2 – свинини, 14,7 кг – м’яса птиці та 1,8 кг – баранини. В загальних цифрах річне світове споживання м’яса зросте з 323 млн тонн у 2017 році до 367 млн тонн у 2027 році»,- навів цифри аналітичного звіту ФАО Дмитро Приходько.

Говорячи про динаміку світового споживання свинини, економіст ФАО повідомив, що до 2027 року воно зросте на 45 млн т. «Хоча й свинина і надалі продовжуватиме повільно втрачати позиції,  порівняно з іншими видами м’яса (особливо пташиним), суттєвих змін у загальній структурі споживання м’яса за його видами не очікується», – зазначив Дмитро Приходько. Так, 36% у структурі споживання м’яса буде займати свинина, 22% – яловичина, 38% – птиця, 5% – баранина.

Азійські ринки демонструють зростання споживання м’яса на душу населення

При цьому одним з найперспективніших експортних ринків світу для виробників свинини фахівець вважає Азію. Адже сьогодні цей регіон світу демонструє невпинне зростання споживання м’яса на душу населення і лідирує у структурі споживання саме свинина, випереджаючи м’ясо птиці. «За нашими прогнозами, у 2027 році споживання свинини в Азії складе 12,64 кг/рік на душу населення з 12,28 кг у 2018 році»,- зазначив, виступаючи перед учасниками конгресу Дмитро Приходько.

В той же час, велика кількість спалахів АЧС в Азії, зокрема у найбільшій країні-споживачеві м’яса – Китаї, що фіксується фахівцями ФАО протягом останніх років, вже призвела цього року до зниження виробництва м’яса в регіоні на 0,2 %. «Варто зазначити, що це перше зниження з 1996 року. Загальне ж зниження виробництва м’яса, наприклад, в Китаї може скласти 5% (з 86,6 до 82,3 млн т). Зокрема, у результаті АЧС виробництво свинини в Китаї може впасти на 10% (з 55 до 49 млн т). При цьому іморт свинини в Китай зросте з 1,9 до 2,4 млн т»,- зазначив Дмитро Приходько.

Говорячи окремо про китайський ринок, Дмитро Приходько повідомив, що сьогодні Китай споживає 46% усього світового обсягу свинини, а загалом частка країн Азії щодо даного показника складає 60% і до 2027 року збільшиться ще на 2%.

Враховуючи потенціал ринку з огляду на можливості для українських виробників свинини, Дмитро Приходько повідомив, що з послабленням експорту свинини з ЄС, з’являться можливості виходу на ті ринки Південно-Східної Азії, де ЄС є ключовим постачальником свинини.

На сьогодні Україна не експортує свинину до країн Азії окрім В’єтнаму. Експорт свинини з України до В’єтнаму невеликий – у грошовому вимірі він склав всього 500 тис. дол. США за результатами 2018 року. Проте, аналізуючи його динаміку можна побачити, що починаючи з 2015 р. він зріс у 10 разів. Тобто перспективи зростання у українських виробників є. І це стосується не тільки В’єтнаму, а й решти азійських країн»,- зазначив Дмитро Приходько.

Катерина Звєрєва, UkraineFood

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я