Індекс продовольчих цін ФАО продовжив зростання п’ятий місяць поспіль

0
629

 

Щомісяця Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) публікує Індекс продовольчих цін — один з найбільш вживаних індикаторів цін у світі, який відображає зміни за місяць міжнародних цін на кошик продовольчих сировинних товарів.

Індекс продовольчих цін ФАО продовжив зростання п’ятий місяць поспіль і склав в травні 2019 року 172,4 пункту, що на 1,2 відсотка (2,1 пункту) вище квітневого показника, але все ж на 1,9 відсотка нижче рівня відповідного місяця минулого року. У травні ціни на цукор і олії впали, однак індекси цін на інші товарні групи зросли, причому найбільше в порівнянні з минулим місяцем виросли ціни на молочну продукцію та зернові.

Середнє значення Індексу цін ФАО на зернові склало в травні 162,3 пункту, збільшившись в порівнянні з квітнем на 1,4 відсотка (2,2 пункту). Однак цей показник все ж приблизно на 6 відсотків нижче показника травня 2018 року. Невелике зростання цього індексу в порівнянні з минулим місяцем повністю обумовлене несподіваним зростанням котирувань кукурудзи у зв’язку з погіршенням видів на урожай в Сполучених Штатах Америки.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Котирування цін пшениці в травні, навпаки, в цілому були нижчими у зв’язку зі сприятливими прогнозами поставок на світовому ринку і достатньою експортною пропозицією. Індекс цін ФАО на рис залишається стабільним третій місяць поспіль, оскільки невелике зростання котирувань ароматного рису було компенсоване деяким зниженням цін в більшості інших сегментів ринку рису.

Середнє значення Індексу цін ФАО на рослинні олії в травні склало 127,4 пункту, що на 1,3 пункту (1,1 відсотка) нижче квітневого показника і трохи нижче рівня травня минулого року. Це падіння відображає головним чином нижчі ціни на пальмову олію при невеликому зростанні цін на соєву, соняшникову і рапсову олії. Падіння світових котирувань пальмової олії було пов’язано із впливом фактора великих складських запасів в провідних країнах-експортерах, а також з падінням цін на мінеральні олії.

Водночас, ціни на соєву і соняшникову олії зміцнилися під впливом сталого світового імпортного попиту, а ціни на рапсову олію зросли у зв’язку зі стурбованостями щодо видів на урожай в ЄС.

У травні середнє значення Індексу цін ФАО на молочну продукцію склало 226,1 пункту, що на 11,2 пункту (5,2 відсотка) вище квітневого показника, в результаті чого загальне значення цього індексу на 24,2 відсотка перевищило показник початку року і впритул наблизилося до найвищого показника за останні п’ять років.

Різкий зліт цін на сир був одним з головних чинників значного зростання індексу в травні, в той час як котирування інших видів молочної продукції, включених в даний індекс, також залишалися на рівні вище січневого. Зростання цін на молочну продукцію відобразило активний імпортний попит у світі в умовах обмеженості експортної пропозиції з боку країн Тихого океану, де посушлива погода посилила сезонне зниження виробництва молока.

Середнє значення Індексу цін ФАО на м’ясо склало в травні 170,2 пункту, що трохи вище рівня квітня; таким чином, тенденція до помірного неухильного підвищення цін, що склалася з початку року, триває. У травні котирування свинини продовжували рости під впливом активного імпортного попиту, особливо з боку країн Східної Азії, що в першу чергу обумовлено зниженням виробництва у зв’язку з поширенням в цьому регіоні африканської чуми свиней.

Ціни на баранину також виросли під впливом активного імпортного попиту, незважаючи на рекордні обсяги експорту з країн Тихого океану, а ціни на м’ясо птиці залишалися стабільними, що свідчить про збалансованість ринку. Котирування яловичини, навпаки, знизилися відносно високих квітневих цін, що відображає зростання експортних поставок у світі.

Середнє значення Індексу цін ФАО на цукор в травні склало 176 пунктів, що на 5,8 пункту (3,2 відсотка) нижче квітневого рівня. Основним фактором зниження цін на цукор в порівнянні з минулим місяцем були прогнози зростання виробництва цукру в Індії, яка є найбільшим його виробником у світі.

Крім того, зниження світових цін на енергоносії мало негативний вплив на світові ціни на цукор, оскільки виробники переключились на переробку цукрової тростини на цукор замість етанолу. Інформації про те, що виробництво цукру в Бразилії в 2018/19 збутовому році скоротилося на 17 відсотків у порівнянні з тим же періодом минулого року, виявилося недостатньо для нейтралізації знижувального тиску на ціни.

 

Детальну інформацію та дані можна запросити написавши листа на world-food-situation@fao.org.

UkraineFood.org

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я