На Білорусь та Молдову припадає 96% усього експорту української свіжої суниці садової

0
161

В натуральному вираженні експорт української свіжої суниці садової в минулому році склав 1,224 тис тонн при загальному обсязі ринку $ 1,041 млн. 96% всього експорту в даному сегменті довелося на 2 країни – Білорусь та Молдову. Замороженої ягоди було продано 3,689 тис тонн при обсязі ринку $ 6,181 млн. При цьому варто відзначити, що як і у випадку зі свіжою ягодою, майже 2/3 всього експорту замороженої суниці садової доводиться на 2 країни – Польщу та Австрію – сюди було експортовано 72% від усього обсягу зовнішніх продажів України в даному сегменті плодоовочевої продукції. Про це розповів керівник проекту «АПК-Інформ: овочі і фрукти» Олександр Хорєв в ході виступу на Агробізнес форумі “Ягода №1”, яка відбулася вчора в Києві.

Говорячи про перспективи сезону-2019, повідомляє EastFruit, Олександр Хорєв зазначив, що холодна і дощова погода, зафіксована в Україні навесні, привела до зростання захворюваності рослин на плантаціях.

«Ціни на пестициди при цьому зросли на 10-15%, що при збільшенні кількості обробок істотно збільшує витрати виробника на засоби захисту рослин. Це призводить до збільшення собівартості продукції на додаток до проблем з її якістю», – зазначив Олександр Хорєв.

Загрозою ягідному ринку в поточному сезоні фахівець вважає і розширення площ під практично всіма видами ягід в Україні в попередні роки, що при відсутності налагоджених каналів збуту може привести до зниження ціни на продукцію через перенасичення ринку.

Олександр Хорєв також зазначив, що в поточному сезоні варто очікувати досить широкого цінового діапазону на ринку суниці садової через проблеми з якістю. «На початку сезону ми будемо спостерігати різкий ціновий спад, незважаючи на те, що сам сезон почався із затримкою в 7-10 днів. При цьому втрати врожаю в Польщі дають українським виробникам непогані шанси збільшити експорт замороженої ягоди», – резюмував фахівець.

UkraineFood.org

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я