На Чернігівщині видано першу міжнародну аграрну розписку естонській компанії

0
97

ТОВ «Зорі Обмачева» з Чернігівської області наприкінці квітня цього року передали естонській компанії «Летофін» товарну аграрну розписку, в рамках якої зобов’язалися здійснити поставку 10,5 тис. тонн кукурудзи до січня 2020 року.

Про це повідомили в проекті IFC «Аграрні розписки в Україні», пише AgroPortal.

За словами комерційного директора «Зорі Обмачева» Івана Іванова, аграрна розписка була видана в супровід до форвардного договору на поставку майбутнього врожаю кукурудзи, по розписці підприємство отримало пре-фінансування в розмірі близько 40% загальної вартості продукції.

Як зазначається, кредитор-нерезидент – естонська компанія «Летофін» давно працює в українському агросекторі в виробничих напрямках, а недавно також почала активно освоювати сегмент торгівлі сільгосппродукцією як трейдер.

«Ми маємо позитивний дворічний досвід роботи з компанією «Летофін» в рамках інших проектів в сільському господарстві», – зазначив Іван Іванов. – Вирішили розширити співпрацю, перейти до великих партій поставки зернових, зокрема кукурудзи».

Рішення скористатися наявними можливостями аграрних розписок для співпраці було спільним, за словами Івана Іванова, «Летофін» був ознайомлений з механізмом розписок, а «Зорі Обмачева», в свою чергу, мали практичний досвід – в минулому році видали 8 аграрних розписок (серед них і товарні , і фінансові).

«З початку переговорного процесу, узгодження тексту і умов до підписання аграрної розписки нам знадобилося не більше двох тижнів. Узгоджували деякі технічні деталі, врожайність, вартість продукції в заставі тощо, – зазначив Іван Іванов. І додав: – Щодо документів, то з нашого боку був потрібен стандартний пакет, як для звичайних аграрних розписок».

Аграрна розписка була видана українською мовою і засвідчена нотаріусом в Чернігові. З початку 2018 року – а саме тоді розписки і запрацювали в області – нотаріус Ірина Максак засвідчила більше 30 розписок, тому вона  добре знайома з інструментом і його особливостями.

За її словами, специфікою засвідчення міжнародної розписки була перевірка реєстрації кредитора-нерезидента в рамках законодавства іншої країни, для чого знадобилися додаткові довідки, що така юридична особа дійсно зареєстрована і не підпадає під будь-які санкції. «Власне посвідчення аграрної розписки зайняло близько години», – зазначила нотаріус.

ТОВ «Зорі Обмачева» планують і надалі працювати з аграрними розписками. За словами комерційного директора підприємства, вони готуються співпрацювати також і з українськими кредиторами.

«Уже в цьому році плануємо підписати ряд аграрних розписок для українських кредиторів – постачальників засобів захисту рослин і посівного матеріалу», – відзначили в компанії.

Що стосується естонської компанії «Летофін», то, на думку Івана Іванова, перший позитивний досвід роботи з аграрної розпискою як гарантії виконання форвардного контракту відкриє для компанії широкі перспективи в Україні.

«Я думаю, що це перша ластівка для такої компанії, як «Летофін», яка дозволить наростити обсяги в плані торгівлі та співпраці з українськими аграрними компаніями», – підсумував Іван Іванов.

UkraineFood.org

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я