Представника Китаю Цюй Дуня обрано новим директором ФАО

0
192

Сьогодні завершилося голосування за нового директора Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО), в якому переконливу перемогу здобув колишній заступник міністра сільського господарства Китаю і член комуністичної партії цієї країни Цюй Дуню (Qu Dongyu). На цій посаді він змінить Жозе Граціану да Сілва, представника Бразилії, який очолював ФАО протягом двох каденцій і восьми років поспіль – з 2011 по 2019 роки.

Про це повідомляє AgriGator.

За представника Китаю віддали свої голоси більше половини проголосувавших країн – 108 з 194. За представника Франції Кетрін жезл-Ланель (Catherine Geslain-Lanéelle), колишню главу сільськогосподарського міністерства цієї країни, яку підтримували країни Європейського союзу, було віддано 71 голос. Найменше – 12 голосів, набрав Давид Кірвалідзе (Davit Kirvalidze), колишній міністр сільського господарства Грузії. Таким чином перемога дісталася представнику Китаю вже в першому турі, тому що більше половини учасників проголосували за нього.

Цікаво, що найвпливовіша країна і головний донор ФАО, яким є США, підтримали саме представника Грузії, який, в результаті, набрав найменшу кількість голосів. США намагалися зробити все можливе, щоб представник Китаю не отримав посаду глави ФАО, проте, оскільки голосування було таємним, дуже складно сказати, хто саме був солідарний з США в питанні вибору нового директора продовольчої і сільськогосподарської організації ООН.

З огляду на перемогу представника Китаю, деякі учасники 41-ї конференції ФАО висловлювали думку про можливий перегляд США планів щодо фінансування організації. У той же час, цілком ймовірно, що Китай, у свою чергу, збільшить фінансування для ФАО та його програм по всьому світу.

ФАО є однією з найбільш впливових організацій ООН. Тут працює понад 11 500 співробітників по всьому світу і вона є світовим центром накопичення знань про сільське господарство і харчову промисловість. ФАО також активно співпрацює з іншими агентствами ООН з різних питань, що стосуються безпеки продуктів харчування, здоров’я населення, сталого розвитку, екології та інших аспектів, що стосуються сільського господарства і харчової промисловості. Однією з ключових цілей ФАО є створення світу, вільного від голоду до 2030 року. Сьогодні понад 800 мільйонів чоловік стикаються з голодом, і багато експертів сумніваються в тому, що мета ФАО на 20-30 рік може бути досягнута.

ФАО виконує велику кількість проектів в сільському господарстві і харчовій промисловості Східної Європи і Центральної Азії, як безпосередньо, так і з такими партнерами як Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР), Світовий Банк, IFAD і багато інших.

UkraineFood.org

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я