Україна має всі шанси стати країною №1 з експорту равликів 

0
165

 

Таку думку висловила виконавчий директор Української асоціації виробників равликів Іванна Бейдель в інтерв’ю SEEDS.org.ua. 

Як зазначила пані Іванна, Українська асоціація виробників равликів наразі об’єднує всю Україну. Станом на 1 травня це 86 ферм, які стартують цьогоріч, або ж готуються до старту у 2020 році в 19 областях України.

Ця організація створена для інформаційної та юридичної підтримки. Щоб допомагати фермерам вирощувати равликів  за технологією, та в правовому полі.

“Окремо крім асоціації є ще наш кооператив “Український кластер виробників равликів”. Наразі він об’єднує більше 30 ферм здебільшого центральної та західної України. Його створено для спільної господарської діяльності і для формування партій для експорту за кордон.

Надалі планують зробити діючий кооператив центральним і створювати підкооперативи, щоб кожному фермеру було зручно вирощувати равликів – логістика досить далека”,- розповіла представник профільної асоціації.

Наразі кооператив має клієнтські бази у країнах Європи. Зараз все в процесі опрацювання. “Взагалі ж ми націлені на ринок Азії. Там зовсім інша культура споживання і багато населення, яке звикло до більш сучасної їжі”,- зазначила Іванна Бейдель.

За словами представника профільної асоціації, в Україні зараз ринок більш внутрішній. Однак багато людей розпочинають цю справу. Зокрема цьогоріч тільки наш кооператив планує виростити до 200 тонн равлика.

“А тому питання експорту наразі першочергове. Якщо багато людей розпочнуть цю справою, а не буде куди збувати равликів, вартість на них впаде і цим перестануть займатися.

Однак Україна має всі шанси стати країною №1 по експорту равликів за кордон.

Добре, що цього року держава виділяє на підтримку тваринництва дуже багато грошей. Тому я вважаю, що в наших фермерів равлиководів є всі шанси отримати допомогу від держави.

До того ж окрім звичайного сезонного, ми розробляємо технологію вирощування равликів у теплицях. Це буде високотехнологічний процес, який дозволить вирощувати равликів цілий рік і навіть мати щороку 2-3 врожаї.

Ми прагнемо зробити круглорічне виробництво, щоб гарантувати своїм замовникам за кордоном своєчасні регулярні поставки і бажану кількість”,- підкреслила Іванна Бейдель.

UkraineFood.org

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я