«Укрзалізниця» має плани щодо набуття юридичного статусу експортера зернових

0
196

«Укрзалізниця» хоче почати експорт зерна як юридична особа, закуповуючи зерно у фермерів.

Про це повідомив директор з розвитку УЗ Андрій Рязанцев на аграрному форумі в рамках виставки «Агро-2019», повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Ми зараз прораховуємо можливість участі УЗ в закупівлі вантажу і перевезення його на експорт. Таким чином, дрібні підприємства будуть забезпечені доступом до експортних потужностей. З іншого боку, для нас це теж цікаво, оскільки ми зможемо додатково залучати ресурси на зовнішньому ринку», — пояснив Рязанцев.

У той же час, на думку заступника директора «Нібулона» Володимира Клименка, дана ідея є цікавою, проте виходить за рамки діяльності УЗ як перевізника.

За словами Андрія Рязанцева, станом на 4 червня парк приватних зерновозів вперше перевищив кількість зерновозів «Укрзалізниці» (понад 11 тис. вагонів), і далі розширювати його немає сенсу, оскільки при цьому не буде рости перевезення. У той же час, дефіцит тяги залишається актуальним.

За словами Рязанцева, в перевезенні зерна існує велика диспропорція в обсягах перевезення протягом року. УЗ розглядає можливість приоритизации тих чи інших видів перевезень в залежності від сезону, проте, на думку Андрія Рязанцева, ініціатива повинна виходити від профільних міністерств.

UkraineFood.org

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я