УЗА про наміри “Укрзалізниці” щодо експорту зернових: Зайнятися непрофільним бізнесом їм ніхто не дозволить

0
200

Українська зернова асоціація (УЗА) вважає бажання “Укрзалізниці” зайнятися експортом зерна реакцією у відповідь на вимогу бізнесу прискорити допуск приватної тяги на залізницю.

Про це повідомив глава УЗА Микола Горбачов в коментарі “Інтерфакс-Україна“.

“Я навіть не допускаю такої можливості. Думаю, що вимоги зернового ринку прискорити допуск приватних операторів локомотивної тяги спровокували відповідну реакцію, виражену паном Рязанцевим в такий саркастичній формі. У держави вже є і ДПЗКУ, і Аграрний фонд, тому зайнятися непрофільним бізнесом УЗ ніхто не дозволить”, – зазначив президент УЗА.

На його думку, якщо “Укрзалізниця” все-таки стане зернотрейдером, це викличе “реакцію міжнародної спільноти”.

“УЗ, маючи монополію на локомотивну тягу, створить для себе преференційні умови в доставці зернових вантажів, що буде порушувати і антимонопольне законодавство, і взяті на себе Україною зобов’язання при підписанні угоди з ЄС”, – пояснив Микола Горбачов.

Як повідомлялося, директор з розвитку “Укрзалізниці” Андрій Рязанцев заявив про бажання залізничного монополіста почати експорт зерна, закуповуючи його в фермерів. “Таким чином, дрібні підприємства будуть забезпечені доступом до експортних потужностей. З іншого боку, для нас це теж цікаво, оскільки ми зможемо додатково залучати ресурси на зовнішньому ринку”, – сказав Рязанцев.

UkraineFood.prg

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я