Близький Схід стає головним ринком збуту для українського яблука

0
156

Близький Схід став найбільш важливим ринком збуту українського яблука навесні 2019 року. У березні-квітні 2019 року до країн Близького Сходу українські садівники експортували понад 10 тис. тонн свіжого яблука, а за перші чотири місяці року – майже 18 тис. тонн.

Головними близькосхідними імпортерами яблука з України стали Туреччина і Ірак, які імпортували в середньому близько 2 тис. тонн українського яблука кожен місяць. В ОАЕ Україна експортувала понад 600 тонн яблука кожен місяць 2019 року, а в Саудівську Аравію – близько 150 тонн щомісяця, пише проект EastFruit.

Російський ринок залишався також дуже важливим, однак обсяги реекспорту українського яблука в Росію через країни, які займалися таким бізнесом, вперше почали поступатися обсягам поставок яблука в країни Близького Сходу. В середньому, за  оцінками аналітиків проекту, щомісяця в Росію потрапляло до 3 тис. тонн українського яблука – тобто в півтора рази менше, ніж відвантажували в країни Близького Сходу.

Відзначимо, що значна частина експорту українського яблука в Туреччину призначалася не для цієї країни. Туреччина реекспортувала свіже українське яблуко в Єгипет та Ірак, а також, за непідтвердженими даними, Туреччина поставляла українське яблуко і в Росію.

Серед найбільших імпортерів українського яблука були також Швеція, Малайзія та Індія, які закуповували від 100 до 300 тонн яблука в місяць. З незвичайних напрямків експорту відзначимо також поставки українського яблука в Афганістан в розмірі 185 тонн.

З огляду на швидку географічну експансію українського яблука, імпортери виявляють підвищену цікавість до міжнародного експортного форуму, який відбудеться 14 серпня 2019 року в рамках дев’ятої міжнародної конференції «Яблучний бізнес України 2019». Для участі в форумі вже зареєструвалося 12 компаній-імпортерів і мереж супермаркетів, з яких шість – представляють ОАЕ. Також в списку є великі імпортери з Гонконгу, Катару, Кувейту, Іспанії та Сенегалу.

Приєднатися до учасників торгового форуму можна всім постачальникам яблука, які мають сучасні сорти яблука, сучасні сховища і сортування, а також, бажано, сертифікат GlobalGAP і англомовний персонал. Для цього необхідно заповнити заявку на участь тут.

UkraineFood.org

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я