Фінансування з застосуванням аграрних розписок – новий продукт для підтримки фермерів

0
72

Український аграрний сектор на сьогоднішній день – одна з найбільш привабливих галузей економіки, яка щорічно демонструє позитивну динаміку зростання. Родючі ґрунти, талановиті кадри та поступове впровадження сучасних технологій в сукупності призвели до того, що сьогодні агрогалузь не випадково називають локомотивом економіки країни.

Втім, успіхи могли б бути набагато кращими, за умови наявності грошей у вітчизняних аграріїв. Світова практика свідчить про те, що в умовах коли бізнес має доступ до інструментів дешевого та доступного фінансування його розвиток значно прискорюється.

Як пише SEEDS.org.ua, в українських реаліях проблема для аграріїв, особливо малих та середніх фермерів, полягає не стільки і не тільки у відсутності фінустанов, що виявили б бажання працювати з ними, скільки в умовах, які пропонують банки для сільгоспвиробників.

Нещодавно в Україні запропоновано новий продукт для підтримки сільгоспвиробників– фінансування з застосуванням фінансових аграрних розписок. Про це розповів директор з питань аналізу та програм розвитку агробізнесу АТ “Банк Альянс” Костянтин Моісеєнко.

Суть нової кредитної програми полягає у фінансуванні підприємств агропромислового комплексу шляхом оформлення кредиту (невідновлювальної кредитної лінії) з оформленням фінансової аграрної розписки як забезпечення повернення коштів.

Серед переваг нового продукту у компанії вважають можливість для клієнта самостійно керувати своїми фінансовими потоками після отримання кредиту, отримання фінансування оборотного капіталу та, власне, швидкість прийняття рішення щодо надання фінансування.

При цьому клієнт може сам обрати валюту для кредитування – гривню, долар чи євро, а річна відсоткова ставка за даною програмою становитиме від 21% у гривні та від 10% – у валюті.

“В цілому ж при визначенні відсоткової ставки банк керується такими критеріями як фінансовий стан позичальника та забезпеченість за кредитом. При цьому “БАНК АЛЬЯНС” завжди готовий запропонувати найоптимальніші умови для своїх клієнтів з урахуванням індивідуальних особливостей їх бізнесу.

Сьогодні ми вже маємо успішні приклади обслуговування фермерських господарств з земельним банком від 100 до 5 тис га, що займаються вирощуванням зернових та технічних культур і готові й надалі розширювати їх кількість задля забезпечення сталого розвитку українського агросектору”, – наголосив Костянтин Моісеєнко.

UkraineFood.org

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я