Нідерланди та Німеччина формують 40% експортної виручки українських виробників органіки

0
520

Сьогодні українським виробникам-експортерам органіки краще зосередитись на підсилені позицій на вже існуючих ринках, не розпорошуючись на пошук нових.

Як повідомляє прес-служба Агропорт, таку думку висловив представник Organic Export Promoter Дмитро Титаренко.

Так, загалом, Україна має торгові відносини з 30 країнами, завдяки яким українська органіка потрапляє на ринки 37 країн. Аналіз показує, що 94% експорту української органіки відбувається у європейські країни.

ТОП-10 країн куди експортується українська органічна продукція:

  1. Нідерланди;
  2. Німеччина;
  3. Швейцарія;
  4. Литва;
  5. Австрія;
  6. Італія;
  7. Франція;
  8. Великобританія;
  9. Данія;
  10. Польща.

«Експорт у ці країни дає Україні 90% усього експортного прибутку, при чому експорт у Нідерланди та Німеччину у 2018 році дав майже 40% від усього прибутку. Крім того, у 2018 році стрімко зріс експорт до Литви та Швейцарії», — говорить Дмитро Титаренко.

Що стосується торгових партнерів України у цих країнах, то на сьогодні це близько 250 операторів. При чому 62 оператори, які експортували українську продукції у 2017 році і чий обсяг експорту складав 80%, припинили співпрацю. Натомість у 2018 році на ринок вийшов 171 новий оператор. Нові оператори дали у 2018 році 86% обсягу експорту.

«Основною причиною цього є не нестабільність ринку, а усунення трейдерів на користь прямих покупців та створення власних компаній за кордоном і здійснення трейдингу “самих на себе”. Просто кажучи, зменшується кількість посередників при здійсненні торговельних операцій. Це вкотре свідчить про актуальність профільних  міжнародних виставок (Наприклад, Biofach – Німеччина, Izmir Fair – Туреччина, Food Matters Live – Великобританія тощо), що є головним джерелом максимальної кількості потенційних покупців та можливістю для налагодження прямих контактів з ними. За їх рахунок також зростає обсяг експорту кожного окремого оператора і як результат – загальний український експорт», — відмітив Дмитро Титаренко.

UkraineFood.org

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я