Від українського експортера чекають простежуваність продукції від «поля до полички» – гендиректор GLOBALG.A.P.

0
316

В Україні сертифікат GLOBALG.A.P. сьогодні мають близько 40 виробників. Від загальної кількості фермерів у країні – це дуже мала частка. Для порівняння – Італія та Іспанія разом мають понад 50 тисяч сертифікованих підприємств за стандартами GLOBALG.A.P.

Про це повідомив генеральний директор GLOBALG.A.P Крістіан Мюллер в інтерв’ю Agravery.

“На мою думку, це залежить від розвинутості ринку, бажання виробників відповідати певним міжнародним стандартам. GLOBALG.A.P. є цілком добровільною справою. Раніше у вас велику частку продукції купувала Росія, тож виробникам не потрібно було думати про збут, зараз вимоги до ринку і до української продукції є зовсім іншими. До технологій питань немає, але простежуваність продукції від «поля до полички» – це те, чого чекають від українського постачальника”,- зазначив пан Мюллер.

Він також повідомив, що сьогодні у світі працює понад 160 сертифікаційних компаній GLOBALG.A.P. Більшість із них працюють локально, на певних ринках, чи у певних країнах.

“Зрештою, абсолютно неважливо, чи маєте ви національний орган сертифікації, чи ні. Це не обмежує зростання кількості операторів які мають сертифікат. Навіть навпаки – чим більше різних органів сертифікації, тим більша конкуренція між ними, і вибір у виробника кого запросити. Зрештою, – викликати фахівція для проведення сертифікації  це не складно, звичайно ж у випадку, якщо компанія готова, а з цим як раз і допомагають консультанти у кожній з країн. Ми самостійно не фінансуємо відкриття локальних офісів, маємо лише один подібний офіс у США, і лише через правові обставини роботи у цій країні”,- повідомив гендиректор GLOBALG.A.P.

UkraineFood.org

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я