Ліквідація МінАПП може призвести до втрати лобі агровиробників на зовнішніх ринках – Катерина Звєрєва

0
280

Через ліквідацію Міністерства аграрної політики та продовольства у новій структурі Кабміну, та передачі його функцій до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, Україна може втратити сильне лобі агровиробників на внутрішньому та зовнішньому риках, у нішевих напрямках розвитку агропромисловості, у кооперативних та кластерних ініціативах, які тільки-но почали розбудовуватися за участі Мінагрополітики.

Таку думку висловила директор з розвитку Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Катерина Звєрєва на своїй сторінці у соцмережі Facebook.

“До того ж в останні роки Україна стала помітним гравцем у світовій агрополітиці, зростав експорт та якість експортованої продукції, завдяки спільним зусиллям Мінагрополітики, міжнародних організацій і асоціацій агробізнесу. Репутація галузі, як і репутація в цілому країни не формується миттєво. Щоб побудувати репутацію української аграрної галузі потрібен не один рік”,- зазначила фахівець агроринку.

Катерина Звєрєва також додала, що у більшості найуспішніших країн світу дотримуються зваженої та послідовної агрополітики протекціонізму та підтримки власних виробників, особливо заохочуючи тих, хто виробляє продукцію з високою доданою цінністю. “Як у новому Кабміні та МЕРТ планують підтримувати прибутковість агробізнесу і забезпечувати умови для конкурентоспроможності українських виробників в міжнародному полі, якщо в Україні вже не буде політики аграрного розвитку?”,- зазначає директор з розвитку УПОА

Вона також виразила думку, що Міністру розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофію Милованову знадобиться глибоке розуміння як внутрішніх потреб агропродовольчого ринку, так і світових трендів, щоб підтримати український агробізнес, “який наразі робить лише перші кроки до системного експорту української агропродукції на зовнішні ринки”.

UkraineFood.org

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я