Похмурі та суворі експортери завжди продають свою продукцію дешевше – думка

0
109

Похмурі та суворі експортери завжди продають свою продукцію дешевше. Тому правильний підбір персоналу українськими виробниками яблука – є ключом до успіху в бізнесі. Таку думку висловив економіст продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак під час конференції «Яблучний бізнес України», що відбувається цими днями у Дніпрі, пише EastFruit.

Як зазначив під час свого виступу перед учасниками конференції Андрій Ярмак, українські виробники яблука завжди будуть мати перевагу перед міжнародними конкурентами, якщо будуть готові навчати фахівців, які виявлять бажання працювати в Україні.

Крім того, фахівець ринку звернув увагу й на такий аспект, як знання іноземних мов ключовими співробітниками компанії.

«Агроном має знати англійську мову. Крапка. Якщо агроном її не знає, то він вже відстав від того, що відбувається у світі, адже він має відслідковувати усі світові тенденції у садівництві, для того, щоб впроваджувати у своєму господарстві.

При цьому, якщо ж агроном знає англійську мову він має все одно займатися агрономією, а не експортом. Експортом мають займатися люди, що володіють англійською віртуозно, знають як продавати, володіють мистецтвами маркетингу й комунікації»,- зазначив економіст ФАО.

Говорячи про важливість комунікації, Андрій Ярмак зазначив, що сьогодні в Україні є одна велика проблема – «у нас ніхто не посміхається, не говорячи вже про те, що дуже часто, люди в аграрному секторі банально не дуже виховані».

«І коли вони з поганим виразом обличчя ідуть і спілкуються з імпортерами, то останні потім говорять про те, що під час переговорів в них було відчуття ніби вони зробили щось погане.

Це треба змінювати адже це відбивається, в кінцевому рахунку, на ціні яблука, знижуючи її. Похмурі та суворі експортери завжди продають свою продукцію дешевше – це правило.

Тобто, ми говоримо про те, що люди, які займаються маркетингом та продажами мають бути позитивними самі по собі та мати позитивний погляд на будь-яку ситуацію. Посмішка нічого не коштує, але дозволяє заробити більше»,- зауважив Андрій Ярмак.

Він також звернув увагу учасників конференції й на те, що під час переговорів з імпортерами ніколи не варто казати погану інформацію про інших учасників ринку.

«Говоріть про те, чим краще саме ви.

Ще однією проблемою є робота з претензіями, які завжди є при торгівлі плодоовочевою продукцією. З такими претензіями варто працювати позитивно, навіть якщо, на вашу думку, імпортер не правий. В цьому разі у вас є шанс вирівняти цю ситуацію та з’ясувати її причини, ніж у випадку якщо ви одразу підете «у відмову» від усіх претензій»,- резюмував економіст ФАО.

UkraineFood.org

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я