Ринок збуту українського волоського горіха необмежений – думка

1
326

Незважаючи на те, що Китай є світовим лідером з валового збору волоського горіха, представники цієї країни готові купувати горіх в Україні. Про це розповів Президент асоціації горіховодів України Володимир Пахно.

“Китай займає перше місце в світі з валового збору, але, в той же час, вони двічі до мене приїжджали і говорили, що готові купувати весь український горіх доброї або поганої якості. Тобто, ще нового врожаю горіха немає, а вже контракти готуються, закупівля йде”, – повідомив Пахно в коментарі АгроЮг.

Керівник профільної асоціації вважає, що, крім Китаю, ринок збуту українського волоського горіха необмежений.

“Що стосується подальших покупок або продажів в Європу, в Азію. Тільки в Європі брак горіха налічує приблизно 100 тисяч тонн. Я вже не кажу про країни Перської затоки, азіатські країни. У них горіхи використовуються всюди. Тому ринок збуту необмежений. Другий момент – збільшення населення Індії, Китаю”, – відзначає фахівець.

У той же час президент асоціації відзначає, що в Європі на сьогоднішній день впали ціни на волоський горіх. На це вплинуло кілька чинників: від відмови Китаю купувати волоський горіх з США, до появи на ринку нових гравців, таких як Чилі, де вже в минулому році збирали досить об’ємний урожай горіха.

“Якщо раніше цілий горіх коштував в межах від 4-5 євро, то останні ціни зараз десь 2-2,4 євро. Але, в той же час, ми знову займаємо перше місце з експорту волоського горіха, займаємо третє місце по валовому збору – випередили Іран, попереду нас лише Китай і США”, – розповідає президент асоціації.

У той же час, він нарікає на якість українського горіха.

“На жаль, якість українського горіха не завжди нормальна з тієї причини, що сьогодні ще близько 60-70% – горіх, зібраний з населення. Цей горіх не зовсім задовільної якості. Коли я розмовляю з філіями, питаю, скільки разів на рік ви поливаєте горіх, обприскуєте – відповідь однозначна «жодного разу». Горіх – це жива істота. І так само, як доглядають за помідорами, деревами, як будь-яка інша істота – вона хоче пити, їсти. Тому його потрібно підгодовувати, йому не вистачає мікроелементів, потрібно додавати. І тоді він буде світлим і доброї якості. Плюс – потрібно формувати крону, тому що горіх любить світло і тепло. Тому сьогодні ми робимо більше акцент на ті горіхи, які отримуємо в промислових садах, яким 3-4 і більше років. І це вже сортовий горіх. А той, що з населення піде на потреби внутрішнього ринку”, – резюмує Володимир Пахно.

UkraineFood.org

1 коментар

  1. Ціна впала з 5 до 2 євро! Але попит є, працюйте! А коли ціна впаде до 1 євро, попит ще виросте!

    З такими цінами горіхові сади треба корчувати, а не садити нові.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я