Українським експортерам волоського горіха слід скористатися досвідом американських маркетологів

0
141

Американські маркетологи з Каліфорнійської асоціації волоського горіха (КАГО – California walnut board) визначили, що Близький Схід і Південно-Східна Азія в найближчі роки будуть найбільш перспективними ринками збуту для волоського горіха з США. Відповідно, КАГО найбільш масштабні маркетингові заходи проводить в цих регіонах. Найбільшу увагу, при цьому, планується приділяти таким країнам як Малайзія, ОАЕ і Саудівська Аравія, де потенціал зростання імпорту волоського горіха найбільш істотний.

Як повідомляє EastFruit, активізація міжнародного маркетингу волоського горіха є нагальною потребою, так як площі під ним в США постійно зростають, а світові ціни – знижуються. Крім США, площі під волоським горіхом активно розширюють і інші світові лідери, такі як Чилі та Україна. Дуже багато волоського горіха висаджує Узбекистан, розширюються площі в Грузії і в Молдові, хоча темпи розширення площ в Молдові суттєво знизилися, а ця країна поступилася першістю за обсягами експорту волоського горіха в Європі Україні.
На сьогоднішній день КАГО витрачає більше половини свого величезного бюджету на просування експорту волоського горіха. Зокрема, експерти асоціації вважають, що експортерам горіха з США слід активніше підключатися до сертифікації Halal (Халяль) для поставок в регіони з переважно мусульманським населенням, незважаючи на те, що ця сертифікація не є обов’язковою для цього рослинного продукту. Проте, наявність цієї сертифікації дозволяє виділитися серед постачальників і розширити ринок збуту, адже в мусульманських країнах існують мережі супермаркетів, які торгують виключно продукцією сертифікованої як Halal.

Значні зусилля планується докласти для розвитку культури споживання волоського горіха в США і в інших країнах. Особливо відзначається перспективність такого ринку збуту, як Індія, де волоський горіх не дуже добре поки відомий, але може мати величезний потенціал збуту.

Одна із вдалих маркетингових ідей – це просування волоського горіха як «мозкового горіха». Зовнішній вигляд ядра цього горіха нагадує мозок людини, тому багатьом споживачам буде легко асоціювати це з тим, що його споживання корисно для стимулювання мозкової активності. В цілому маркетинговий акцент планується зробити на навчанні споживачів тому, що таке «корисні жири», якими так багатий волоський горіх.

Каліфорнійська асоціація по волоському горіху запланувала також посилити підтримку реалізації горіха на тих ринках, де її позиції традиційно сильні: Японія, Великобританія, Південна Корея, Німеччина, Іспанія та Італія.

На думку проекту EastFruit, експортерам горіха з України, Молдови та Узбекистану слід скористатися даними підказками американських маркетологів і теж активізувати свої зусилля по експорту волоських горіхів, не забуваючи про необхідність пошуку власних ніш і диференціації.

UkraineFood.org

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я