Зростання українського експорту замороженої ягоди цього сезону прогнозувати не можна – думка

0
196

Зростання українського експорту заморожених ягід за підсумками цього сезону навряд чи варто очікувати, вважає керівниця департаменту аналітики ОРСП “Шувар” Тетяна Гетьман.

“Щодо кісточкових в цьому сезоні не впевнена, що буде великий прорив, бо деякі види продукції – черешня, вишня – дуже дорогі. Відповідно, їх конкурентоспроможність низька. За полуниці – вона ніби й була дешевшою, ніж рік тому, але якість була на стільки низька, що навіть внутрішні переробні підприємства сировину не закупили. Тому ми не можемо вже прогнозувати зростання експорту замороженої саме української ягоди”, – розповіла Гетьман в коментарі сайту “Сьогодні“.

Вона уточнює, що статистика експорту для різних видів фруктів і ягід відрізняється. Так, якщо йдеться про рекордний експорт яблук, мають на увазі сезон з липня попереднього року по червень наступного; якщо говорять про календарний рік, то мова йде про заморожені види продукції.

Збільшити експорт фруктів і ягід українські фермери можуть тільки шляхом зниження собівартості виробництва, додає Гетьман. Для цього необхідно збільшувати продуктивність.

“Чим вища середня врожайність – тим нижча собівартість. Крім того, потрібно, щоб продуктивність була вищою. Тобто кількість сливи, яку можна відправляти на експорт, має бути більше. А це питання технологій, стратегії компанії”, – сказала фахівець.

UkraineFood.org

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я