Cитуація з процесом відновлення експорту плодоовочевої продукції на ринок ЄС незрозуміла – Андрій Ярмак

0
209

Директиву ЄС 2019/523 відповідно до якої з 1 вересня поточного року імпортери фруктів в країнах ЄС відмовляються від закупівель яблука і груші з України та інших країн, що не входять до Євросоюзу, прийняли ще в березні 2019 року. Таким чином у компетентних органів України було достатньо часу, щоб відреагувати на даний документ і підготуватися відповідним чином, забезпечивши безпроблемну роботу експортерів фруктів і овочів.

Таку думку висловив економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак на своїй сторінці в соцмережі Facebook, пише EastFruit.

“В інших країнах це було зроблено, а в Україні – ні”, – зазначив Андрій Ярмак, вказавши перелік країн, які подали декларації на дозвіл імпорту їхньої продукції в ЄС, згідно з інформацією, розміщеною на офіційному сайті Єврокомісії.
За словами економіста ФАО, сьогодні український ринок має ситуацію, коли, наприклад, виробники тепличних томатів преміальної якості, які вклали десятки мільйонів доларів у виробництво і заробляють для країни мільйони виручки, втратили свій єдиний ринок збуту. “Томати, на відміну від яблук, зберігати 2-3-6-10 місяців неможливо. Тому зараз ці люди несуть прямі збитки від неефективності роботи наших державних органів, які так інтенсивно “євроінтегруються”, що зараз втратили доступ на ринок головного партнера і навіть цього не помітили”, – зазначив Андрій Ярмак.

Він також підкреслив, що залишається незрозумілою ситуація з процесом відновлення доступу українських експортерів плодоовочевої продукції на ринок ЄС. “Також незрозуміло, хто буде цим займатися, в світлі розпуску МінАПП, і чи матиме ресурс Мінекономіки для того, щоб запобігати таким відвертим факапам”, – резюмував фахівець ринку.

UkraineFood.org

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я