Дешева заморожена ягода з Єгипту цьогоріч зіпсувала плани українських експортерів

0
206

В цьому році було багато дешевої ягоди з Єгипту, яку наморозили в Європі. За рахунок цього впав український експорт українських заморожених фруктів та ягід. Таку думку висловила керівниця херсонської компанії “Фудзі Фарм” Наталя Марченко в коментарі EastFruit.

“Навіть Польща, безумовний лідер в цій області, відчула проблеми. Не можна сказати, що продажів немає зовсім, просто ціна неприйнятна – дуже низька в порівнянні з минулим роком.

Єгипет впевнено зайшов на європейський ринок і збив ціну: єгипетська заморожена ягода коштує на 40% нижче, ніж українська. Грубо кажучи, 0,96 євро проти 1,5 євро. Недавнє зниження курсу євро теж позначилося на нашому доході”,- прокоментувала ситуацію гравець ринку.

При цьому вона додала, що її компанія – виробник суниці садової – частину ягоди реалізує на свіжому ринку, а частину – в замороженому вигляді. Свіжа ягода йде переважно на внутрішній ринок, а заморожена – на зовнішній. “Адже наш внутрішній ринок замороженої ягоди дуже малий, тому навіть, якщо її у нас і купили в Україні, то потім найчастіше перепродують далі в Європу. Тому ми в основному продаємо свою заморожену ягоду безпосередньо в Польщу, Німеччину і далі”,- зазначила Наталя Марченко.

UkraineFood.org

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я