Що варто знати експортерам органіки, які бажають вийти на ринок Китаю

0
81

Китайці більше довіряють органічній продукції, виробленій за кордоном, аніж вирощеній чи зробленій у Китаї. Про це пише консультант з торгівлі органічною продукцією, керівниця Ukrainian Organic Cluster Марія Махновець у своєму блозі на Агравері.

За її словами, краще за все  китайці купують органіку походженням із ЄС, Австралії, США чи Нової Зеландії. І у цьому контексті вони дещо схожі на українських споживачів. І сприймають українську продукцію як європейську.

“Тому експортерам важливо, окрім країни походження  вказувати усі наявні міжнародні стандарти, за якими сертифікована ваша продукція.  Важливо звернути увагу на упаковку продукції – вона має бути простою, зрозумілою для них, і цікавою водночас. У Китаї дуже великий вибір товарів, тому аби вашу продукцію купили – доведеться докласти креативу та зусиль. Поставити продукт на полицю недостатньо – варто  постійно працювати на маркетингом, просуванням, рекламувати у Інтернеті і місцевих соцмережах. Образ, якість та репутація експортера мають бути бездоганними, а поставки до КНР – циклічними”,- зазначає фахівець.

Марія Махновець також звернула увагу, що продукт має відповідати усім вимогам цієї країни щодо якості та безпечності. Товар  повинен мати тривалий термін зберігання. Китайські покупці чутливі до вартості органічного  продукту – вона має бути конкурентоспроможною. Витрати на імпорт та розмитнення є досить значними, а тому важливо перевірити, наскільки ці затрати збільшать вартість продукту на полиці у Китаї.  Більшість  органічної продукції продається через супермаркети та гіпермаркети. Активно розвивається інтернет-торгівля, та e-comerce.  Дистриб’ютори, зазвичай, є регіональними, а не національними і важливо знайти того, хто матиме гарну репутацію, і дійсно, зможе вам допомогти. Це справжній челендж,  адже  репутації України, як постачальника органічної продукції там не сформовано, а тому домовитись буває важко.

Органічних споживачів у Китаї можна умовно поділити на вісім основних груп, які мають різні споживчі уподобання та поведінку:

– родини білих комірців (40% ринку);

– родини з маленькими дітьми (10% ринку);

– родини з проблемами здоров’я (10% ринку);

– китайці, що повернулися з-за кордону (5% ринку);

– ділові люди з китайського Тайбею та Гонконгу (5% ринку);

– урядовці (10% ринку);

– молодь (3% ринку);

– іноземці, які проживають у Китаї (7% ринку).

Інші 10% складають готелі високого рівня, ресторани та інші люди, які регулярно або зрідка купують органічну продукцію.

При цьому найбільшою популярністю у мешканців КНР користуються молочні продукти та яйця. Крім того, активно зростає сегмент продажів дитячого харчування.

UkraineFood.org

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я