Експорт м’яса індички та качки може принести істотну вигоду українським агровиробникам

0
138

Експорт м’яса індички та качки дуже перспективний для українських виробників.

Про це AgroPortal повідомили в Українській асоціації аграрного експорту (УААЕ).

«Не секрет, що Україна активно експортує курятину, щорічно формуючи обсяги в сотні тисяч тонн. А ось м’ясо індички, гусака і качки поставляється на зовнішні ринки в значно менших обсягах. Так, в 2018 році Україна експортувала лише 133 т морожених частин тушок індички. Крім того, поставки за кордон заморожених нерозрізаних тушок качок склали лише 10 т, а заморожених і розрізаних – 52 т. Експорт розрізаних на частини заморожених тушок гусей в минулому році – 218 т», – уточнили в асоціації.

Експерти відзначають, що в світовому масштабі ринки м’яса індички, гусака і качки, на відміну від курятини, враховуючи обсяги торгівлі, можна впевнено назвати нішевими. Однак тут є високий платоспроможний попит.

«Підтвердженням цього служить і порівняння експортних цін України на різне м’ясо птиці. Українська курятина продається в інші країни за середньою ціною близько 1500 $ / т, тоді як заморожена індичатина варта більше 2000 $ / т, тушки качок – в діапазоні 1200-2600 $ / т, а вартість тушок гусей доходить майже до 10000 $ /т. Тому, для наших потенційних експортерів зосередження на цих видах м’яса птиці принесе істотну вигоду», – вважають в асоціації.

UkraineFood.org

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я