Єврокомісія відхилила вимоги Польщі щодо експорту української кукурудзи до ЄС

0
275

Єврокомісія розглянула і відхилила вимоги Польщі щодо втручання в поставки української кукурудзи в країни ЄС.

На зустрічі міністрів сільського господарства ЄС в Брюсселі польський міністр Ян Криштоф Ардановскі підняв тему надмірного експорту української кукурудзи в Польщу. Міністр вважає, що це ускладнює ситуацію на ринку зернових в Польщі, повідомляє agroportal.

Він додав, що раніше попросив Європейську комісію вказати, чи використовуються в Україні при вирощуванні кукурудзи, пестициди, які не дозволені в ЄС.

«Ми підтримуємо прозахідні прагнення України, ми розуміємо, що необхідно використовувати деякі поступки, щоб допомогти країні, яка може експортувати сільськогосподарську продукцію в рамках торгівлі, але ми повинні бути впевнені, що це допомога для українців і що це не завдає шкоди європейському сільському господарству» , – сказав Ян Криштоф Ардановскі.

Однак, комісар по сільському господарству Європейської комісії Філ Хоган, вважає, що, в даний час ринок кукурудзи в ЄС стабільний, а ціни знаходяться на середньому рівні 2018 року. На його думку, рівень імпорту кукурудзи, в тому числі з України як найбільшого постачальника, відображає зростаючий попит на корми в ЄС і не впливає на баланс ринку ЄС.

«Комісія буде стежити за ситуацією, але в даний час ми не бачимо причин або виправдань для втручання на ринку», – сказав він.

UkraineFood.org

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я