Саудівська Аравія стала найбільшим експортним ринком для української продукції м’ясної групи

0
163

Експорт продукції м’ясної групи в січні-вересні 2019 р збільшився в порівнянні з відповідним періодом 2018 року зі $ 479 млн до $ 531 млн – майже на 11%.

Про це повідомив заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», член-кореспондент НААН Микола Пугачов, йдеться в повідомленні Інституту.

За його словами, позитивні зрушення в експорті м’яса і субпродуктів пояснюються двома факторами.

«По-перше, позначається триває широка географічна диверсифікація і закріплення на нових ринках збуту після втрати російського. Якщо ще в 2015 році позиції основного імпортера українського м’яса і субпродуктів утримувала Росія, то з 2017 р переважають поставки на ринки країн Європи і Азії», – пояснив експерт.

За дев’ять місяців 2019 р найбільше продукції цієї групи – на $ 96 млн (18,1%) – імпортувала Саудівська Аравія, закупивши втричі більше української м’ясної продукції, ніж за січень-вересень 2018 року ($ 31 млн). У поточному році ця азіатська країна утримує перше місце серед основних імпортерів вітчизняного м’яса.

Нідерланди, які два роки поспіль очолювали рейтинг імпортерів продукції цієї групи, на другому місці (15,2%), зазначив експерт.

Значно менші закупівлі здійснюють Словаччина (8,9%), Білорусь (6,4%), Азербайджан (5,2%), Ірак (4,4%), ОАЕ (3,9%), Казахстан (3,5% ) і Гонконг (3,3%).

«Всього в названих країни експортується понад 69% м’ясопродукції в грошовому обсязі», – повідомив учений.

Другим фактором, який впливає на збільшення експорту агропродукції цієї групи, є зростання вартості і обсягів поставок на зарубіжні ринки м’яса птиці, зазначив він. Ця тенденція намітилася ще в 2017 році і зберігається до цих пір.

За січень-вересень 2019 р вартість експорту м’яса птиці збільшилася проти торішніх показників за відповідний період на 15% – з $ 381 млн в минулому році до $ 439 млн при зростанні обсягів експорту цього виду м’ясної продукції з 244 тис. т до 303 тис. т.

Таким чином, збуваються попередні прогнози вчених про істотне збільшення за підсумками року обсягів експорту м’яса і субпродуктів, підсумував Микола Пугачов.

UkraineFood.org

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь-ласка введіть коментар
Будь-ласка введіть ім'я